Čínská společnost China Southern Airlines nakoupí osmatřicet letadel Boeing | E15.cz

Vše o inovacích

Vše o  inovacích Vstoupit do speciálu

Čínská společnost China Southern Airlines nakoupí osmatřicet letadel Boeing

ČTK

Čínská letecká společnost China Southern Airlines podepsala s americkým Boeingem dohodu o koupi 38 letadel. Katalogová cena objednávky činí 5,65 miliardy dolarů (123,1 miliardy korun). China Southern jsou největší leteckou společností v Číně podle počtu cestujících.

Aerolinky koupí osm širokotrupých letounů Boeing 777 a 50 úzkotrupých letadel Boeing 737. Letadla mají být dodána v letech 2019 a 2020. China Southern budou akvizici financovat z vlastních zdrojů a pomocí úvěrů od komerčních bank.

O konečné ceně však aerolinky podle prohlášení s Boeingem ještě jednají. Měla by být nižší než katalogová, protože aerolinky obvykle při větším odběru letadel dostávají výrazné slevy.

Lufthansa chce převzít zkrachovalou Alitalii, píše italský tisk

Letos v dubnu China Southern podepsaly dohodu o koupi 20 letadel od konkurenčního evropského výrobce Airbus. Katalogová hodnota objednávky činí téměř šest miliard USD.

Airbus v letošním roce zatím zaostává za Boeingem v počtu čistých objednávek, tedy po odečtení zrušených smluv. Za leden až září Boeing získal 498 objednávek, zatímco Airbus pouze 271, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!