Co s nebezpečným přejezdem ve Studénce? Ťok jej chce zrušit | E15.cz

Co s nebezpečným přejezdem ve Studénce? Ťok jej chce zrušit

Následky červencové srážky Pendolina s kamionem
Následky červencové srážky Pendolina s kamionem
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Ministr dopravy Dan Ťok chce zrušit železniční přejezd ve Studénce na Novojičínsku, kde v červenci vlak Pendolino narazil do kamionu a tři lidé zemřeli. V říjnu pak další kamion na stejném přejezdu prorazil závory. Starostovi Studénky Lubomíru Šobichovi by se ale zrušení přejezdu podle serveru Lidovky.cz příliš nelíbilo

„Je frekventovaný, ale je to přejezd jako každý jiný. Že na něm řidiči nedodržují stanovená pravidla, je problém jiný,“ uvedl starosta.

Přejezd je podle Ťoka problematický v tom, že jde přes mnoho kolejí. Zrušení přejezdu by podle ministra nebylo nijak nákladné, v obci totiž železniční trať přechází silnice i přes nadjezd. „Tam by nebyly úpravy, to budou jenom prostě přeznačení cest a tady tahleta by byla přerušená,“ řekl ministr České televizi.

Bezpečnost na přejezdech chce ministerstvo zvýšit i díky laserovým čidlům. Měly by monitorovat prostor přejezdů a v případě překážky urychleně informovat strojvedoucího přijíždějícího vlaku. Další možností, jak snížit počet nehod na přejezdech, je podle Ťoka efektivnější postihování řidičů, kteří ignorují výstražná světla signalizující příjezd vlaku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.