Dachser zavedl nové linky a zvýšil obrat na rekordní 2,2 miliardy | E15.cz

Dachser zavedl nové linky a zvýšil obrat na rekordní 2,2 miliardy

Dachser zavedl nové linky a zvýšil obrat na rekordní 2,2 miliardy
Ilustrační foto
• 

ČTK

Společnost Dachser loni v Česku zvýšila obrat o desetinu na rekordních 2,2 miliardy korun. Počet přepravených zásilek stoupl o 18 procent na 976 tisíc kusů a jejich tonáž vzrostla o 13 procent. Export se pak zvýšil o čtvrtinu. Uvedli to dnes zástupci společnosti.

Loni zavedla společnost osm nových exportních linek do Polska, Německa, Belgie, Nizozemska a Itálie a konsolidovala systém národních přeprav. Mají kontinuální napojení právě na exportní linky. Dachser CR tak dnes provozuje celkem 83 pravidelných denních linek, z nichž většina míří do zahraničních destinací.

Společnosti se dařilo i v oblasti kontraktní logistiky. Zvýšení poptávky v této oblasti vedlo například k rozšíření skladových prostor pro tyto služby v Břeclavi. Do vybavení skladů Dachser investoval více než 30 milionů korun. V loňském roce se dařilo se i konkurenčním přepravním společnostem jako je DPD, PPL nebo Messenger, které zaznamenaly meziroční růst počtu doručených zásilek zhruba o 20 procent. Před Vánoci byl nárůst přibližně třetinový.

Letecké a lodní služby

Dachser působí na trhu logistiky a zasilatelství od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. poskytující služby v mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedici, skladování a celních službách. Portfolio bylo postupně rozšířeno o služby v letecké a námořní dopravě.

V roce 2004 se E.S.T. stal partnerem společnosti Dachser pro Českou republiku a později vytvořily společný podnik. Od roku 2010 vystupuje jako Dachser Czech Republic. V současnosti disponuje téměř 48 tisíci metrů čtverečných distribučních a překládkových skladových ploch a v osmi pobočkách zaměstnává téměř 500 lidí.

Rodinná společnost Dachser celosvětově zaměstnává 25 tisíc lidí ve 437 pobočkách. Loni zvýšila tržby o 6,5 procenta na 5,64 miliardy eur. Počet zásilek se zvýšil o čtyři procenta na 78,1 milionu kusů.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!