DAKO-CZ dodá brzdové komponenty pro osobní vozy Rakouských drah | E15.cz

DAKO-CZ dodá brzdové komponenty pro osobní vozy Rakouských drah

DAKO-CZ dodá komponenty rakouskému národnímu dopravci Österreichische Bundesbahnen (ÖBB).
DAKO-CZ dodá komponenty rakouskému národnímu dopravci Österreichische Bundesbahnen (ÖBB).
• 
ZDROJ: Shutterstock
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V listopadu příštího roku zahájí společnost DAKO-CZ dodávky brzdových komponent na 163 osobních vozů pro rakouského národního dopravce Österreichische Bundesbahnen (ÖBB). Celková hodnota zakázky je 2,3 milionu eur (cca 60 milionů korun) s možností jejího navýšení o další milion eur.

Nová zakázka pro společnost Siemens je pro DAKO-CZ, českého výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla, výjimečná tím, že se jedná historicky o první zakázku osobních vozů pro Rakouské dráhy.

„Jsme rádi, že se naše dlouholetá a úspěšná spolupráce se společností Siemens dále prohlubuje a získali jsme významnou zakázku na dodávku našich brzdových komponent pro osobní vozy označené ÖBB DANI, konkrétně třináct sedmivozových a osm devítivozových souprav s možností dalších opcí,“ řekla Dagmar Matúšová, generální ředitelka společnosti DAKO-CZ.

Brzdové panely na míru

První přejímka zboží (tzv. FAI) je předběžně naplánována na říjen roku 2019. V listopadu téhož roku by měly být zahájeny dodávky brzdových panelů a pokračovat mají až do konce roku 2021. Dodávky budou obsahovat různé ovládací panely navržené přímo podle požadavků společnosti Siemens.

Konkrétně půjde o tři provedení podle použití – panel pro řídicí vůz, panel pro normální vložený vůz a panel pro nízkopodlažní vložený vůz. Soupravy v projektu označované jako ÖBB DANI budou modernizovanou platformou, respektive novou generací souprav Viaggio od společnosti Siemens.

Komponenty pro Rakousko i Malajsii

Společnost DAKO-CZ je předním výrobcem pneumatických, elektromechanických a hydraulických brzdových systémů pro kolejová vozidla s více jak 200letou tradicí. Firma s plánovaným ročním obratem kolem 40 milionů eur (což je jedna miliarda českých korun), na kterém se ze 70 % podílí zahraniční zakázky, sídlí v Třemošnici ve východních Čechách.

DAKO-CZ dodává brzdové systémy a komponenty pro nákladní a osobní vozy, příměstské jednotky, lokomotivy, vozy metra i tramvaje. Kolejová vozidla s brzdami DAKO je možné vidět nejen v Evropě, ale také v Číně, Indii, Malajsii, Indonésii či Alžírsku, kde společnost spolupracuje se světovými výrobci kolejových vozidel a provozovateli kolejové dopravy. Společnost má vlastní vývoj, disponuje moderní zkušební laboratoří a konstrukčním pracovištěm.

Většinovým vlastníkem společnosti je skupina Czechoslovak Group. Druhým akcionářem je společnost Tatravagónka a.s. Poprad, nejvýznamnější výrobce nákladních železničních vozů a podvozků v Evropě.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah