Další vlaky pro Litvu. Škoda Vagonka získala kontrakt za 750 milionů | E15.cz

Další vlaky pro Litvu. Škoda Vagonka získala kontrakt za 750 milionů

Další vlaky pro Litvu. Škoda Vagonka získala kontrakt za 750 milionů
Škoda Vagonka: elektrická jednotka řady 671
• 
ZDROJ: Škoda Vagonka

ČTK

Škoda Vagonka uzavřela další kontrakt s Litevskými drahami. Do země dodá další vlaky za zhruba 750 milionů korun. Jde o tři třívozové dvoupodlažní elektrické soupravy typu 575. V Litvě už jich jezdí deset. Podnik už v Litvě získal zakázky za tři miliardy korun.

„Všechny tři nové jednotky dodáme do 19 až 36 měsíců od podpisu smlouvy. Podařilo se nám navázat na naše starší dodávky a pokračuje tedy omlazování zdejšího vozového parku,“ uvedl Jiří Urbanec, generální ředitel Škody Vagonka ze skupiny Škoda Transportation.

Nízkopodlažní klimatizované soupravy, které mohou jet rychlostí až 160 km/h, budou nasazeny na trase z Vilniusu do běloruského Minsku. „S tím souvisí i technické úpravy dosavadního provedení vlaku jako je doplnění o systém měření spotřeby elektřiny, úprava vnitřního uspořádání a provedení sedadel, doplnění soupravy o oddíl pro vlakvedoucí, audiovizuální systém, úprava kamerového systému a instalaci regálů pro rozměrná zavazadla,“ uvedl obchodní ředitel Ivo Gurňák.

Vlaky jsou navrženy, aby vyhovovaly specifickým podmínkám pobaltského provozu, tedy velkému rozpětí teplot i vysoké vlhkosti vzduchu.

Dvoupodlažní jednotky vyráběné ve Škodovce jezdí kromě Litvy i v České republice s označením CityElefant a vidět jsou i na Slovensku nebo Ukrajině. Ve Škodě Vagonka v Ostravě nyní pracují na vývoji a výrobě vysokokapacitních dvoupodlažních vlaků pro Deutsche Bahn, které začnou vozit cestující v Bavorsku už od konce roku 2016.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud