Demolice na D1. Starý most u Benešova musí ustoupit novému, podívejte se na jeho bourání | E15.cz

Demolice na D1. Starý most u Benešova musí ustoupit novému, podívejte se na jeho bourání

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Staré dálniční přemostění Křešického údolí za Benešovem postupně mizí. Nahradí jej most nový. Podívejte se na začátek demoličních prací.

Stavaři z Hochtiefu postupně likvidují jeden z mostů na dálnici D1. Práce začaly odfrézováním vozovky, pokračovaly rozpojením vodorovných nosníků v brněnském směru dálnice a jejich postupným snášením k zemi. Na závěr pracovníci zbourají mostní pilíře a opěry.

„Most sice nebyl v havarijním stavu, ale zbourat se musí kvůli nevyhovující šířce a kapacitě provozu. Na jeho místě postavíme nový širší most z kvalitnější a trvanlivějších materiálů podle nových norem a předpisů,“ uvedl tiskový mluvčí stavební společnosti Hochtief Michal Talián.

Křešický dálniční most je 150 metrů dlouhý a údolí přetíná ve výšce devatenácti metrů, nachází se na rekonstruovaném úseku dálnice D1 mezi Hvězdonicemi a Ostředkem. Demolice mostu potrvá do 18. dubna. Veškerý beton z konstrukce prochází recyklací v drtičích a vzniká z něj podkladní materiál.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.