Díly do závodních speciálů Tatry dodává i hradecká Kovárna. Podívejte se na její výrobu | E15.cz

Díly do závodních speciálů Tatry dodává i hradecká Kovárna. Podívejte se na její výrobu

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Již pátým rokem Kovárna v Hradci Králové dodává výkovky i pro komponenty závodních speciálů Tatra Buggyra Racing, které se pravidelně účastní nejen Rallye Dakar. Do provozu firmy nahlédněte prostřednictvím videa a fotogalerie.

Díly mají zlepšovat výkonnost a odolnost extrémně namáhaných závodních vozů, jde především komponenty podvozku, řízení a uložení kabiny.  

„Kovárna průběžně modernizuje své výrobní technologie. Před třemi lety jsme dokončili investici do radiálně-axiální rozválcovačky na výrobu kroužků o průměru do dvou metrů a výšky do 0,5 metru. Tato rozválcovačka je nejmodernějším zařízením svého druhu v České republice,“ říká ředitel podniku Radim Štengl.

Hlavní výrobní náplní podniku, který polovinu své produkce vyváží, je ale výroba výkovků z oceli o hmotnosti do 1,5 tuny. „Tyto výkovky jsou vstupním polotovarem pro následnou výrobu ložisek, převodovek, průmyslových armatur nebo komponent větrných, klasických i jaderných elektráren. Vstupním materiálem pro naši výrobu je ocel v podobě válcovaných polotovarů nebo ingotů. Zpracováváme převážně tuzemskou ocel z Třineckých železáren nebo ze ŽĎASu,“ doplnil Štengl.

Firma dosahuje každoročně tržeb okolo dvou set milionů korun, je stabilně zisková a zaměstnává stovku pracovníků. Větší průnik na zahraniční trhy zatím podnik neplánuje, chce posílit svou pozici v Česku. „Máme v úmyslu rozšiřovat produktové portfolio zejména v oblasti větrné energetiky a dále rozvíjet naši pozici dodavatele klíčových polotovarů pro české strojírenství,“ uzavřel Štengl.

Více průmyslových fotografií najdete na webu fotografa Viktora Máchy

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah