Díly do závodních speciálů Tatry dodává i hradecká Kovárna. Podívejte se na její výrobu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Díly do závodních speciálů Tatry dodává i hradecká Kovárna. Podívejte se na její výrobu

Michal Nosek

Michal Nosek

Již pátým rokem Kovárna v Hradci Králové dodává výkovky i pro komponenty závodních speciálů Tatra Buggyra Racing, které se pravidelně účastní nejen Rallye Dakar. Do provozu firmy nahlédněte prostřednictvím videa a fotogalerie.

Díly mají zlepšovat výkonnost a odolnost extrémně namáhaných závodních vozů, jde především komponenty podvozku, řízení a uložení kabiny.  

„Kovárna průběžně modernizuje své výrobní technologie. Před třemi lety jsme dokončili investici do radiálně-axiální rozválcovačky na výrobu kroužků o průměru do dvou metrů a výšky do 0,5 metru. Tato rozválcovačka je nejmodernějším zařízením svého druhu v České republice,“ říká ředitel podniku Radim Štengl.

Ředitel Tatry Metalurgie: Byli jsme před krachem, teď vyděláváme. Kováře ale sháníme na Ukrajině

Hlavní výrobní náplní podniku, který polovinu své produkce vyváží, je ale výroba výkovků z oceli o hmotnosti do 1,5 tuny. „Tyto výkovky jsou vstupním polotovarem pro následnou výrobu ložisek, převodovek, průmyslových armatur nebo komponent větrných, klasických i jaderných elektráren. Vstupním materiálem pro naši výrobu je ocel v podobě válcovaných polotovarů nebo ingotů. Zpracováváme převážně tuzemskou ocel z Třineckých železáren nebo ze ŽĎASu,“ doplnil Štengl.

Firma dosahuje každoročně tržeb okolo dvou set milionů korun, je stabilně zisková a zaměstnává stovku pracovníků. Větší průnik na zahraniční trhy zatím podnik neplánuje, chce posílit svou pozici v Česku. „Máme v úmyslu rozšiřovat produktové portfolio zejména v oblasti větrné energetiky a dále rozvíjet naši pozici dodavatele klíčových polotovarů pro české strojírenství,“ uzavřel Štengl.

Více průmyslových fotografií najdete na webu fotografa Viktora Máchy

Tak se jezdí po transsibiřské magistrále. Podívejte se, co lze zažít na nejdelší železnici světa
Co vidí strojvedoucí na známé trase Posázavského pacifiku? A jaké další výlety vlakem stojí za to?
Legendární žabotlamy dožívají, v Praze dojíždí poslední tři. Prohlédněte si jejich hřbitov
Budujme stát pro 40 milionů lidí: přečtěte si, u koho se inspiruje Babiš

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!