FlixBus v Praze roste, přidá linky na jih Evropy | E15.cz

FlixBus v Praze roste, přidá linky na jih Evropy

Jan Šindelář

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německá společnost přidá na jaře linky na jih Evropy.

Německý autobusový dopravce FlixBus hodlá od jara rozšířit síť svých linek z Prahy. V dubnu začne vypravovat přímé autobusy do nových destinací v Maďarsku, Slovinsku a Chorvatsku.

„Kromě toho se zvýší frekvence autobusů na žádaných trasách, například z Prahy do Milána nebo Curychu až na pět spojů denně,“ uvedla mluvčí společnosti Nina Göbbelsová. Firma, která přišla do Prahy v roce 2014, tak reaguje na rostoucí poptávku z loňského roku. Její zelené autobusy na linkách z Prahy a do Prahy přepravily meziročně o 114 procent pasažérů více. Absolutní číslo společnost zveřejnit nechce s poukazem na vysoce konkurenční prostředí v Praze.

„Vývoj nicméně naznačuje, že české hlavní město se postupem času stalo jednou z nejoblíbenějších destinací mezinárodní sítě FlixBus,“ doplnila Göbbelsová. Praha je oblíbená především u turistů z Německa, Nizozemska a Rakouska. Podle mluvčí ale loni na šestinásobek vzrostl i počet lidí nakupujících jízdenky na českém webu firmy, u nichž v oblíbenosti vede Vídeň, Berlín a Drážďany.

FlixBus založili mladí podnikatelé Jochen Engert, André Schwämmlein a Daniel Krauss, na německý trh vstoupil v roce 2013 v reakci na deregulaci tamního trhu. Model je založen na spolupráci s místními autobusovými dopravci, kteří jezdí v barvách FlixBusu. V tuzemsku je největším partnerem společnost Umbrella.

Že je autobusový trh v mezinárodní dopravě v Praze na vzestupu, potvrzuje i další velký hráč RegioJet. I žlutá firma podnikatele Radima Jančury na jaro chystá rozšíření sítě. Podle mluvčího Aleše Ondrůje půjde o nové spoje do Německa, Chorvatska, Slovinska a Rumunska.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.