Ford zřejmě zruší výrobu některých modelů a tisíce pracovních míst | E15.cz

Ford zřejmě zruší výrobu některých modelů a tisíce pracovních míst

Ford
Ford
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký výrobce automobilů Ford Motor se chystá v rámci restrukturalizace evropských aktivit zrušit tisíce pracovních míst a ukončit výrobu některých modelů, včetně vozu Mondeo. Na svých internetových stránkách to napsal list The Times. Ford by podle něj mohl celkově zrušit až 24 tisíc pracovních míst, což odpovídá zhruba 12 procentům jeho globální pracovní síly. Automobilka však podle agentury DPA označila zprávu listu za spekulaci.

Generální ředitel Jim Hackett v červenci uvedl, že Ford hodlá na restrukturalizaci evropských aktivit vynaložit zhruba 11 miliard dolarů (244 miliard korun). Automobilka v Evropě v letošním druhém čtvrtletí prodělala 73 milionů dolarů (1,6 miliardy korun) a čelí dalším problémům v souvislosti s chystaným odchodem Británie z Evropské unie, upozorňuje agentura Reuters.

Ford po celém světě zaměstnává přes 200 tisíc lidí. Analytici z banky Morgan Stanley podle Reuters předpokládají, že automobilka by mohla až 12 procent pracovních míst zrušit a že toto propouštění by se týkalo především Evropy.

Celkový čistý zisk Fordu se ve druhém čtvrtletí meziročně propadl téměř o polovinu na 1,07 miliardy dolarů (téměř 24 miliard korun). „Se svým výkonem v Evropě a Číně jsme mimořádně nespokojeni,“ uvedl Hackett při červencovém zveřejnění čtvrtletních výsledků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah