Irský Ryanair posiluje na Letišti Václava Havla. Nové linky budou do Španělska a Polska | E15.cz

Irský Ryanair posiluje na Letišti Václava Havla. Nové linky budou do Španělska a Polska

ČTK

Irské aerolinie Ryanair oznámily trojici nových přímých linek z Prahy. Od zimní sezóny plánují létat do Madridu, Barcelony a Krakova. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Největší počet frekvencí, sedmkrát v týdnu, dopravce plánuje pro linku do Barcelony, po čtyřech týdenních frekvencích do Madridu a dva lety týdně do Krakova.

Dohodu na objednání linek potvrdilo i pražské letiště. Podle jeho mluvčí Mariky Janouškové je potenciál nárůstu přeprav cestujících zejména na linkách do Španělska. Jen v loňském roce počet cestujících do této středomořské destinace vzrostl o devatenáct procent.

Nízkonákladový Ryanair se ale na nových přímých linkách do Španělska bude potýkat s konkurencí stávajících dopravců. Do Madridu v současnosti létají z Prahy České aerolinie a španělská Iberia, do Barcelony pak ČSA, Travel Service a španělský nízkonákladový dopravce Vueling. 

Travel Service kupuje dalších pět letounů, flotilou se vyrovná Tvrdíkovým ČSA

Naopak do Krakova se kromě Ryanairu nikdo na budoucí zimní sezónu nepřihlásil, dodala mluvčí. Roční potenciál linky je tři a půl tisíce cestujících.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!