Jančurovy autobusy pokračují v expanzi na východ, začnou jezdit do Varšavy | E15.cz

Jančurovy autobusy pokračují v expanzi na východ, začnou jezdit do Varšavy

Radim Jančura
Radim Jančura
• 
ZDROJ: Sedmicka/E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Autobusový dopravce RegioJet zahájí 1. července provoz na nové mezinárodní lince z Prahy do Varšavy přes Hradec Králové, Náchod, Vratislav (Wroclaw) a Lodž. Zároveň zvýší počet vlakových spojů RegioJetu z Ostravy do Katovic a Krakova. Nová linka souvisí se snahou expandovat do Polska, do Pobaltí a také do Chorvatska, Slovinska či na Ukrajinu.

Nejlevnější jízdenka do Varšavy bude stát 370 korun, do Vratislavi 290 korun a Lodže 320 korun. Linka bude v provozu zatím třikrát týdně, na varšavské autobusové nádraží dorazí autobus z Prahy za deset hodin. Jízdenky jsou již v prodeji. Žluté autobusy tak budou konkurovat dražším, ale rychlejším vlakovým spojením. S jedním přestupem či přímým vlakem se lze z Prahy do polské metropole dostat mezi sedmi až osmi hodinami.

Z Ostravy do Katovic a Krakova pojedou nově od července místo jednoho dva spoje a budou navazovat na vlaky z Prahy. Dopravce spolupracuje ještě se společností TigerExpress, spojení do Krakova je tak četnější.

RegioJet letos posiluje i linky do evropských metropolí, jako je Vídeň, Budapešť či Berlín. Také chce postupně otevírat nové vnitrostátní linky na Slovensku. Každoročně roste počet cestujících, které žluté autobusy využívají. Loni to bylo 7,25 milionu lidí, což byl nárůst o 12,4 procenta.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.