Leo Expres má už čtyři soupravy | E15.cz

Leo Expres má už čtyři soupravy

Pavla Kreuzigerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Soukromý železniční dopravce Leo Expres získal pro svůj provoz už čtyři vlakové soupravy. Předposlední z vlaků, které bude mít firma k dispozici, převzal od dodavatelské firmy Stadler tento týden.

Po absolvování testů zamíří nové soupravy Leo Expresu na české tratě v průběhu podzimu. Moderní, nízkopodlažní a plně klimatizované elektrické jednotky začnou přepravovat cestující na trati Praha - Pardubice - Olomouc - Ostrava - Bohumín.

Letos získá Leo Expres od firmy Stadler celkem pět souprav. První vlak převzal už letos v únoru, druhou v květnu. Oba vlaky nyní prochází zkušebním provozem na zkušebním okruhu u Velimi. Třetí vlak, který v září zamíří do Berlína na světový železniční veletrh InnoTrans 2012, převzal minulý měsíc.

Pátou a zároveň poslední soupravu pak dopravce převezme na podzim. Celková výše kontraktu na dodávku těchto vlaků dosahuje 1,5 miliardy korun.

Leo Express se dnes poprvé oficiálně představil veřejnosti. Na zkušebním okruhu u Velimi zbrusu novou soupravu Stadler Flirt pokřtil majitel společnosti Leoš Novotný. Autor: e15 - Anna Vackova

Leo Expres na své trase plánuje vypravovat šestnáct spojů denně. „Do prosince určitě budeme připraveni na zahájení přepravy cestujících v plném rozsahu šestnácti spojů denně,“ říká Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express.

Autorka je redaktorkou týdeníku Euro

Euro Autor:

Autor: Pavla Kreuzigerová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.