Lufthansa dosáhla rekordního zisku navzdory masivním stávkám i obávám z terorismu | E15.cz

Lufthansa dosáhla rekordního zisku navzdory masivním stávkám i obávám z terorismu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největší německá letecká společnost Lufthansa zaznamenala v loňském roce rekordní zisk 1,8 miliardy eur (48,7 miliardy korun) oproti předloňským 1,7 miliardy eur. Výrazně ji nepoškodily stávky pilotů ani obavy z teroristických útoků. Tržby se ale lehce snížily o 1,2 procenta na 31,7 miliardy eur, uvedla společnost.

Dobře se loni vyvíjela osobní letecká přeprava. Důležitá byla také úspora 652 milionů eur, které firma ušetřila na důchodech letců a letušek. Ve středu podnik uzavřel podobnou dohodu s piloty, ta by měla letos přinést do jeho rozpočtu další stovky milionů, uvedl finanční ředitel Ulrik Svensson.

V tomto roce Lufthansa očekává mírně nižší zisk kvůli tlakům na ceny letenek a rostoucím cenám pohonných hmot. Dále bude snižovat náklady. Společnost letos navýší kapacitu o 12 procent, z toho osm procent přibude díky převzetí Brussels Airlines a úmluvě o pronájmu 38 letadel a personálu společnosti Air Berlin.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.