Mezi Českem a USA se opět létá. Delta Air Lines obnovily spojení s New Yorkem | E15.cz

Mezi Českem a USA se opět létá. Delta Air Lines obnovily spojení s New Yorkem

Mezi Českem a USA se opět létá. Delta Air Lines obnovily spojení s New Yorkem
Boeing 767 Delta Airlines na ruzyňském letišti
• 
ZDROJ: E15 Štěpán Bruner

ČTK

Americká letecká společnost Delta Air Lines od dnešního dne obnovila pravidelné letecké spojení mezi Prahou a New Yorkem. První spoj po zimní pauze přiletěl na pražské letiště Václava Havla v 10:40. Celkem bude Delta mezi oběma městy létat sedmkrát v týdnu. Společnost provoz linky plánuje zatím do 11. října. Pokud bude zájem cestujících, spojení prodlouží.

Delta bude na lince používat Boeing 767-300 s 209 sedadly, týdně tak bude mezi Českem a Spojenými státy možné přepravit bezmála 3 tisíce lidí. Loni společnost mezi Českem a USA přepravila zhruba 100 tisíc pasažérů při průměrné vytíženosti spojů 82 procent.

Loni Delta spojení mezi Prahou a New Yorkem ukončila v polovině listopadu kvůli nízké poptávce o cestování během zimní sezony. Výpadek v pravidelném spojení chtěl původně nahradit tuzemský soukromý dopravce Travel Service, který usiloval o zahájení přímého spojení na Floridu. Pro nezájem cestujících ale spojení do Miami zrušil ještě před zahájením letů v druhé polovině listopadu.

Delta Air Lines provozuje spojení do 317 míst v 58 zemích světa. V letošním prvním čtvrtletí dopravce zaznamenal prudký pokles zisku. Důvodem podle společnosti byly vyšší náklady způsobené růstem mezd.

Jiří Pos: Největší potenciál růstu mají lety z Prahy na východ

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!