Na Blance lze ušetřit dvě miliardy | E15.cz

Na Blance lze ušetřit dvě miliardy

tunel Blanka
tunel Blanka
• 
ZDROJ: ctk

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po mnohamiliardovém zdražení pražského tunelového komplexu Blanka se magistrátu možná podaří konečnou cenu stlačit až o dvě miliardy korun dolů. Jednání s Metrostavem má Praha uzavřít tento měsíc podpisem v pořadí osmého dodatku ke smlouvě. V něm bude podle primátora Bohuslava Svobody (ODS) pevně zafixován jak termín dokončení stavby, tak její cena.

„Pokud se nám podaří cenu snížit o dvě miliardy, tedy na 36 miliard korun, budu to považovat za vynikající výsledek, protože cokoli nad dvě miliardy už by byl zázrak,“ řekl deníku E15 Svoboda.

Podle něj lze ušetřit například na vnitřních obkladech tunelu. „Dohromady jde o 18 hektarů obkládaček. To, co už bylo uděláno, zlevnit nemůžeme. Lze zasahovat pouze tam, kde práce ještě neskončily,“ dodal Svoboda.

Nedávno se ukázalo, že z předpokládaných 28 miliard se cena Blanky může o dalších deset miliard zvýšit. Důvodem jsou vícenáklady na most v Troji nebo požadavky městských částí. Blanka měla být zprovozněna letos v březnu, termín se posune až na duben 2014.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu

v kategorii zpravodajství.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah