Náhrada za Opencard se zdrží, o provozovatele se zajímá policie | e15.cz

Náhrada za Opencard se zdrží, o provozovatele se zajímá policie

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Stepan Bruner
Pavel Otto

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Záměr pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO) spustit do několika málo týdnů částečnou náhradu za problémové Opencard brzdí zájem policie o firmu, která by systém provozovala. Jde o elektronické kupony fungující přes aplikaci pro smartphony nebo tablety.

Projekt si už v minulosti objednal pražský dopravní podnik u společnosti Erika, dříve Crowsnest, takže jeho rozjezdu zdánlivě nic nestojí v cestě. Jde o podpis dodatku ke smlouvě z roku 2008 o jednorázových SMS jízdenkách. Jenže právě tato smlouva, která byla uzavřena bez výběrového řízení a pro město byla značně nevýhodná, je předmětem policejního vyšetřování. Začalo už před časem a týká se několika kauz spojených s dopravním podnikem včetně tisku jízdenek firmou Neograph, kde figuruje i lobbista Ivo Rittig.

Náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) deníku E15 potvrdil, že provozovatelem elektronických kuponů by byla Erika, která má k platbě přes aplikaci nazvanou Sejf licenční práva. „Na pokyn paní primátorky jsem požádal dopravní podnik, aby připravil materiál pro radu, který by obsahoval původní smlouvu, důvodovou zprávu a samozřejmě právní a další posudky,“ uvedl. Kdy by se vedení města mohlo materiálem zabývat, odhadovat nechtěl.

Podle Dolínka je klíčové, aby provozovatel neměl nárok na tak vysokou marži jako u SMS jízdenek a také, aby se s případným zdražením jízdného automaticky nezvedla. „Není možné, aby z každého prodaného kuponu inkasoval poměrně vysokou fixní částku. Posudky si musíme nechat vypracovat obzvlášť z toho důvodu, že tam probíhá policejní vyšetřování,“ uvedl.

Intergrace má pokračovat

Na nevýhodnost smlouvy o SMS jízdenkách ukázala právní analýza zadaná bývalým primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS). Za každý prodaný kus dopravní podnik odvádí provozovateli 25 procent z ceny. V případě elektronických kuponů by to mělo být nanejvýš několik málo procent. Další nadstandardní výhodou byla skutečnost, že Erika měla na kontrakt nárok deset let s tím, že po jejich uplynutí by smlouva byla prodloužena o dalších deset let.

Vedle aplikace Sejf chce Krnáčová zavést další možnosti nákupu jízdenek a kuponů. Například to může být jejich stažení z internetu nebo použití takzvaných chytrých nálepek. „Stále zůstanou papírové kupony, protože jsou lidé, kteří nechtějí používat nové technologie. Naším hlavním cílem je integrovat Prahu a Středočeský kraj. Ale rozhodně ne za nějaké šílené peníze, které stála Opencard,“ prohlásila nedávno primátorka.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery