Boeing 737 Max ve flotile Travel Service | E15.cz

Nejnovější Boeing 737 Max přibyl do flotily Travel Service. Podívejte se do kokpitu

Jiří Liebreich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největší česká letecká společnost Travel Service slavnostně uvedla do své flotily letadel nejnovější Boeing 737 Max 8. Ještě letos začne užívat dalších pět těchto letounů s kapacitou 189 míst, do roku 2023 se skupina Boeingů Max rozroste na 39. Osm z nich koupil Travel Service přímo od výrobce, ostatní letadla si pronajme od leasingových společností Gecas, Aercap, ALC, Boc Aviation.

První „Max“ přiletěl do Prahy ve středu z amerického Seattlu, o den později byl slavnostně pokřtěn – zúčastnil se například ministr dopravy Dan Ťok či viceprezident CEFC Wu Hongbing (CEFC je akcionářem Travel Service).

Nejnovější Boeing je úspornější o čtrnáct procent oproti současné generaci 737NG, kterou ve flotile Travel Service postupně nahradí. Max je poháněn novým typem motorů LEAP-1B CFM a je vybaven novým druhem wingletů (zakončení křídel) zlepšující aerodynamické vlastnosti. Výrazně nižší je také hluková stopa letounu, údajně až o čtyřicet procent.

“Dnešní den je pro Travel Service přelomovou událostí, kdy začíná další etapa zásadní modernizace naší flotily. Nová letadla 737 Max přinesou konkurenční výhodu a umožní rozšířit síť leteckých spojení o nové žádané destinace,“ řekl Roman Vik, generální ředitel Travel Service.

„Jsem velmi potěšen, že vstup CEFC do akcionářské struktury společnosti Travel Service umožnil realizovat tak zásadní a důležitý krok, jakým je obnova flotily letadel nejmodernějším typem Boeingu. Je to náš příspěvek nejen k rozvoji samotné společnosti, ale chceme se i nadále aktivně podílet na rozvoji pražského letiště jako leteckého uzlu mezi Evropou a Čínou,“ doplnil Wu Hongbing, viceprezident CEFC Čína.

První komerční let představeného Boeingu Max proběhl ve čtvrtek na pravidelné lince SmartWings z Prahy do Malagy. Kromě České republiky působí Travel Service také v Polsku, na Slovensku a Maďarsku, kde má své dceřiné společnosti. Loni společnost přepravila 6,3 milionu cestujících, její letadla přitom mířila do 423 destinací.

Podívejte se do kokpitu nejnovějšího Boeingu 737 Max 8:

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah