Nový Citroën SUV C5 Aircross sází především na pohodlí a bezpečnost. Uchrání vás dokonce i před pokutou | e15.cz

Nový Citroën SUV C5 Aircross sází především na pohodlí a bezpečnost. Uchrání vás dokonce i před pokutou

Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

SUV se stávají mezi řidiči rok od roku stále oblíbenějšími. Skvěle zastoupí rodinný  i firemní vůz a díky své přívětivé spotřebě vás nezklamou ani v městské dopravě. Není proto divu, že i automobilka Citroën představila svůj nový Citroën C5 Aircross. Jaký je a co můžete od tohoto francouzského SUV očekávat?

Komfort na prvním místě

Jestli si automobilka na něčem dala při výrobě tohoto SUV opravdu záležet, je to maximální pohodlí všech cestujících. Program Citroën Advanced Comfort® nabízí hned dvě exkluzivní novinky. Díky tlumičům s progresivními hydraulickými dorazy® a sedadlům Advanced Comfort se stává tento vůz právem nejpohodlnějším SUV ve své kategorii.  Odpružení s tlumiči s hydraulickými dorazy je exkluzivní novinka značky Citroën. Jedná se o inovaci, která umožňuje lépe absorbovat a filtrovat velké i malé nerovnosti na vozovce, vytváří dojem „létajícího koberce“ a současně zajišťuje jisté vedení stopy i skvělou dynamiku jízdy. Zatímco klasické odpružení tvoří tlumič, pružina a mechanický doraz, v případě tlumičů s progresivními hydraulickými dorazy® se přidávají dva hydraulické dorazy – jeden pro rozpínání a jeden pro stlačení. V případě výrazného stlačení a rozpínání je pohyb zpomalen postupně, aniž by došlo k prudkému zastavení.

Unaveni z dlouhé jízdy? Dejte si během cesty masáž

Další vychytanou novinkou jsou sedadla Advanced Comfort. Nový Citroën SUV C5 Aircross je vybavený sedadly s širokými opěradly i sedáky, která se podobají pohodlným křeslům. Kombinace různých druhů pěn zajišťuje dokonalý komfort sezení a pevné držení, aniž by docházelo k postupnému prosezení a deformaci sedadla. Kromě vyhřívání mohou být přední sedadla pro vyšší komfort vybavená také vícebodovou masážní funkcí. Řidič i spolujezdec mají nezávisle na sobě možnost zvolit si na dotykovém displeji jeden z 5 programů kombinujících masáž beder, zad a ramen.

Ticho, prosím!

Nesnášíte venkovní hluk a rámus během jízdy? Akustické odhlučnění kabiny nového SUV C5 Aircross je na velmi vysoké úrovni. Přední dvojitá vrstvená skla s izolační vrstvou výrazně snižují jízdní i aerodynamický hluk a posádce zajišťují perfektní izolaci od okolního provozu. Stejně tak byla věnována zvláštní pozornost i odhlučnění samotného motoru. O kontrolu kvality vzduchu během jízdy se stará AQS „Air Quality System“. Ten monitoruje kvalitu vnějšího vzduchu a v případě vysoké míry znečištění automaticky zapne režim vnitřní cirkulace vzduchu.

Bezpečnostní prvky, které vás uchrání před nehodou i pokutou

Stejně jako je kladen důraz na komfort, neopomenuli konstruktéři ani bezpečnostní prvky. A není jich zrovna málo. Celkem 20 technologií vás chrání během každé vaší cesty. Neradi platíte pokuty? Kdo by taky ano. Systém rozšířeného rozpoznání dopravního značení průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostními označeními a zjištěné údaje zobrazuje na displeji. Řidič pak může jednoduše tuto rychlost zadat pro tempomat nebo omezovač rychlosti. Kromě rychlostních značek si dokáže systém zapamatovat i některé jiné, jako jsou např. stop, zákaz vjezdu nebo zákaz předjíždění. Pokud trávíte za volantem delší dobu, vaše koncentrace se s každým kilometrem snižuje a riskujete tak bezpečnost svou i všech vašich spolujezdců. Funkce Highway Driver Assist je jen krůček od autonomního řízení. Vůz automaticky ovládá řazení rychlostí, kontroluje dráhu jízdy a svou polohu v jízdním pruhu. Systém je spojený s adaptivním tempomatem s funkcí Stop&Go, která v závislosti na přítomnosti vozidla jedoucího vpředu umožňuje zastavit a znovu se automaticky rozjet. Nejen ženy jistě ocení asistenta pro rozjezd do svahu, který umožňuje snadný rozjezd na svazích se sklonem více než 3 % a udrží vůz automaticky zabrzděný po dobu dvou vteřin.

Citroën C5 Aircross je dokonalé rodinné SUV, se kterým vás bude bavit cestovat.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah