Obyvatelé Spořilova se zbaví kamionů | E15.cz

Obyvatelé Spořilova se zbaví kamionů

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Jiri Kotatko

Robert Friš - Televize Metropol

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dopravě na Spořilovské ulici a především obyvatelům jejího okolí, uleví nový most přes Jižní spojku, který bude dokončen do konce roku. Přesměrovat by se na něj měla hlavně kamionová doprava, která dopravní tepnu zatěžuje nejvíce.

Hluku a emisí z kamionů a aut by se měli alespoň částečně zbavit obyvatelé pražského Spořilova. Už do konce tohoto roku by totiž měl být dokončen nový most přes Jižní spojku. „Nový most ulehčí obyvatelům Spořilovské ulice, protože na něj bude možné převést část provozu těžkých nákladních automobilů,“ řekl náměstek primátora Jiří Nouza. Dodal také, že systémovým řešením stávající situace bude ale až dostavení jihovýchodní části Pražského okruhu.

Most má měřit přes pětaosmdesát metrů a jeho šířka bude více než dvanáct metrů. V tuto chvíli je podle šéfa Technické správy komunikací hlavního města Prahy Ladislava Pivece hotová hrubá konstrukce mostu. Stojí tedy pilíře, opěry a zabetonovaná je už také mostovka.

Autor: Robert Friš - Televize Metropol

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.