Praha bude mít přímou leteckou linku do Jordánska | E15.cz

Praha bude mít přímou leteckou linku do Jordánska

Royal Wings
Royal Wings
• 
ZDROJ: Royal Wings

ČTK, jih

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jordánsko od konce října plánuje zahájit provoz pravidelných sobotních charterových letů z Prahy do Ammánu. Ty by měla zajišťovat dceřiná společnost jordánského národního dopravce Royal Jordanian Airlines - Royal Wings. Kromě hlavního města nabízí tuzemským cestovním kancelářím rovněž možnost přímého spojení do přímořské Akaby.

„Podle statistických dat, které máme k dispozici, víme, že mnoho Čechů, jezdí do Egypta, Izraele, Turecka, ale jen minimum do Jordánska,“ uvedl Abid Razzák Arabíjat, generální ředitel Jordánského výboru pro cestovní ruch. Země se proto chystá podpořit tuzemské cestovní kanceláře, které se rozhodnou spojení využít a vozit své klienty právě do Jordánska. Těm chce prostřednictvím výboru pro cestovní ruch z poloviny hradit marketingové náklady související s propagací Jordánska. Z poloviny až 70 procent je výbor pak ochoten cestovním kancelářím profinancovat neobsazená sedadla.

Jednání nejsou v tuto chvíli uzavřena. Podle mluvčí pražského letiště Evy Krejčí dosud Royal Jordanian Airlines nepotvrdily finálně letový řád. V roce 2012 cestovalo podle statistik letiště mezi Prahou a Ammánem až pět tisíc lidí, kteří využili stávající pravidelná spojení a do země tak cestovali s přestupem. Proti předchozímu období šlo o 18procentní meziroční růst. Region Blízkého východu se tak jeví jako nejdynamičtěji rostoucí, doplnila mluvčí.

Pro spojení plánují Royal Wings nasadit letoun A320 s kapacitou 155 sedadel. Z Prahy by podle předběžného harmonogramu měl spoj od letošního 12. října do 25. ledna 2014 odlétat každou sobotu v 07:00 a přistávat v Ammánu v 11:15. V opačném směru je předpokládán odlet ve 12:15 a přílet do Prahy v 16:00.

Ceny přímých letů z Prahy by se podle vyjádření dopravce měly dostat pod 10 tisíc korun, přičemž nejlevnější letenky by měly začínat na šesti tisících korunách.

Autor: ČTK, jih

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.