Pražské letiště posílí bezpečnostní opatření, investuje 200 milionů | E15.cz

Pražské letiště posílí bezpečnostní opatření, investuje 200 milionů

Pražské letiště
Pražské letiště
• 
ZDROJ: Hynek Moravec, Wikimedia Commons (CC BY 2.5)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Projekt za 200 milionů korun ke zlepšení ostrahy pražského Letiště Václava Havla by měl být podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) dokončen v příštím roce. Jeho součástí bude i moderní kamerový a detekční systém schopný rozeznávat obličeje. Ministr vnitra to řekl novinářům ve Sněmovně.

„Investujeme do toho, aby bezpečnost na letišti byla zajištěna, zhruba 200 milionů korun. Míří do projektů, které mají zvýšit odolnost letiště proti teroristickým útokům, proti zločineckým aktivitám,“ řekl Chovanec novinářům den po teroristických útocích v Bruselu, které si vyžádaly na 30 životů.

Na projektu, který je podle ministra nyní v první třetině, se budou podílet i specialisté z Izraele, kteří do Česka dorazí v příštích týdnech. Jeho výsledkem má být podle Chovance detekční systém 21. století, který si poradí i s identifikací obličejů.

Součástí opatření, na nichž se už loni dohodli zástupci Českého Aeroholdingu, policie, Bezpečnostní informační služby a Celní správy, je i střelnice, ve které se bude letištní ostraha cvičit na zákrok přímo v letištním terminálu. Do bezpečnostních úprav mají být integrovány i další prvky, jako je systém kontroly oprávněnosti vstupů osob do vyhrazených prostor letiště, detekce radioaktivních materiálů a kontrola podezřelých předmětů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah