RegioJet se stal členem Mezinárodní železniční unie | E15.cz

RegioJet se stal členem Mezinárodní železniční unie

Radim Jančura
Radim Jančura
• 
ZDROJ: ctk

jaz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Železniční přepravce RegioJet vstoupil na pondělním zasedání ve Philadelphii do Mezinárodní železniční unie (UIC). Společnost chce členství využít především při expanzi do zahraničí nebo v oblasti širšího napojení na mezinárodní rezervační systémy.

„V rámci budování provozních aktivit v regionu střední Evropy je naše členství v UIC významným krokem na této cestě. Je to také jakési potvrzení naší příslušnosti k „dospělým“ železničním dopravcům“, uvedl provozní ředitel a člen představenstva společnosti RegioJet Jiří Schmidt.

Radim Jančura: Linkou do Hamburku se RegioJet zdvojnásobí

UIC je globální organizace, která koordinuje rozvoj a fungování železniční dopravy ve všech členských státech. Řeší mimo jiné problematiku vytváření nových a zachovávání stávajících mezinárodních spojů, unifikaci železniční techniky a dohlíží na dodržování bezpečnostních kritérií.

Vlaky RegioJet přepraví denně mezi Prahou, Ostravskem a Žilinou průměrně 3500 cestujících, dopravce operuje také na Slovensku, kde provozuje regionální vlaky na trase Bratislava – Komárno. Firma v současné době jedná s o budoucím nasazení dálkových spojů mezi Českem a Německem.

Autor: jaz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah