Reuters: Delta Air Lines nakoupí desítky menších letadel

Delta Air Lines

Delta Air Lines Zdroj: CC BY SA 2.0: Oliver Holzbauer via Flickr

Americká letecká společnost Delta Air Lines zahájila jednání s výrobci letadel, jehož výsledkem by mohl být nákup desítek menších letadel na kratší vzdálenost. Uvedly to zdroje z odvětví, na které se odvolává agentura Reuters. Podle nich by Delta mohla nakoupit 50 až 100 letadel. Delta již dříve uvedla, že postupně vyřadí z flotily až 120 starších letadel. Podle zdrojů ale zatím není jasné, zda se letecká společnost již dohodla na konkrétních zakázkách.

O zakázku údajně tvrdě bojuje kanadská společnost Bombardier, která má v této kategorii letadla CSeries. Začátkem letošního roku se firmě nepodařilo nabídnout je letecké společnosti United Airlines, která dala přednost letounům Boeing. Zástupci Bombardieru prý tento týden jednali v Atlantě, kde má Delta sídlo, není ale jasné, zda se na něčem dohodli a zda jednání již byla uzavřena.

Šéf Delty Ed Bastian v březnu poznamenal, že jeho firma bude potřebovat více menších letadel ve stejné kategorii jako jsou letouny řady CSeries se 110 až 130 sedadly. Obchod by mohl být atraktivní i pro brazilský Embraer, stejně jako pro menší typy proudových letadel od Airbusu či Boeingu. Žádný z těchto výrobců se ale k záležitosti nechtěl vyjadřovat.