Růst letecké dopravy dál potáhne Čína, očekává Boeing | E15.cz

Růst letecké dopravy bude v příštích dvaceti letech táhnout Čína, tvrdí Boeing

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Růst letecké dopravy v příštích dvaceti letech dál potáhne Čína, předpověděl americký výrobce letadel Boeing. Firma odhaduje, že čínské aerolinky za uvedené období nakoupí 8600 letadel úhrnem za 1,4 bilionu dolarů (31,3 bilionu korun). Loni Boeing předpovídal, že jich Čína pořídí 8090.

Výhled podle Boeingu odráží očekávané výrazné oživení čínské ekonomiky po koronavirové krizi. Zotavení potáhne zejména růst střední třídy, hospodářský vzestup a také urbanizace. Přispějí však i vládní investice do dopravní infrastruktury a rozmach domácího trhu.

„Navzdory problémům vyvolaným pandemií vykazuje čínský trh s letadly a souvisejícími službami proti loňskému výhledu téměř sedmiprocentní růst na 20 let,“ uvedl Boeing v prohlášení. V uplynulém desetiletí stála Čína asi za čtvrtinou globálního růstu leteckého odvětví a tento trend by měl pokračovat, uvedla agentura Reuters.

Co se týče kapacity letecké přepravy cestujících, Čína se blíží úrovni před koronavirovou krizí. Boeing předpokládá, že letecká přeprava cestujících tam v následujících dvou desetiletích poroste tempem 5,5 procenta ročně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah