Ryanair chystá přímou leteckou linku z Prahy do Pisy | E15.cz

Ryanair chystá přímou leteckou linku z Prahy do Pisy

Ryanair
Ryanair
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Praha bude mít od konce letošního října celoroční letecké spojení do italské Pisy. Pravidelnou linku zavede nízkonákladová letecká společnost Ryanair. Informace sdělila Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení Letiště Praha. Během letní sezóny létají do Pisy i České aerolinie.

"Díky nové lince budou mít cestující možnost celoročního spojení do Toskánska," uvedla Pavlíková. Společnost bude z Letiště Václava Havla létat Boeingem 737 třikrát týdně, a to v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Letiště očekává, že během ročního provozu může novou linku využít přibližně 53 tisíc cestujících v obou směrech. Prodej letenek byl zahájen na webu dopravce.

Už dříve Ryanair oznámil, že na konci října spustí novou pravidelnou linku z Prahy do jordánské metropole Ammánu a novou linku z Prahy do Paříže.

Loni létalo z Letiště Václava Havla Praha 69 pravidelných dopravců do 163 destinací. Nejvíce cestujících z české metropole směřovalo do evropských měst a do Afriky.

Pražské ruzyňské letiště loni zvýšilo počet odbavených cestujících o 17,9 procenta na rekordních 15,415 milionu lidí. Za nárůstem byl příchod nových dopravců na letiště, zvyšování kapacity letů a otevírání nových linek. V průměru prošlo loni letištěm 42 233 cestujících denně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.