Ryanair předstihl Lufthansu a je největší evropskou leteckou společností | E15.cz

Ryanair předstihl Lufthansu a je největší evropskou leteckou společností

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V souboji nízkonákladových aerolinií s tradičními leteckými společnostmi padla loni další meta do rukou prvně jmenovaných. Irský low-cost Ryanair vystřídal na pozici evropské jedničky - měřeno počtem pasažérů – stávkami sužovanou německou Lufthansu. Uvedla to agentura Reuters. 

Lufthansa oznámila, že v loňském roce zaznamenala nárůst počtu pasažérů o téměř dvě procenta na 109,7 milionu. Ryanair přitom vykázal nárůst o 15 procent na 117 milionů cestujících.

Společnost Ryanair láká zákazníky nízkými cenami letenek a rozšiřováním nabídky letů. Firma v listopadu uvedla, že do roku 2024 počítá s nárůstem počtu cestujících na 200 milionů ročně.

Výrazné zvýšení počtu cestujících za loňský rok hlásí i další evropské nízkonákladové aerolinky. Norská společnost Air Shuttle vykázala nárůst o 14 procent na 29 milionů cestujících, maďarský Wizz Air pak o 19 procent na 22,7 milionu.

O poznání slabší růst zaznamenala britská nízkonákladová letecká společnost easyJet, na kterou měly podle Reuters větší dopad stávky ve Francii a obavy turistů z teroristických útoků. Počet cestujících easyJetu loni vzrostl o téměř sedm procent na 74,5 milionu.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah