Stavaři přes noc zbourali most na D1 u Ostředku, vše prý šlo dle plánu | e15.cz

Stavaři přes noc zbourali most na D1 u Ostředku, vše prý šlo dle plánu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Most nad D1 u Ostředku je zbouraný, místo má být průjezdné od 10:00 místního času. Stavaři dálnici kvůli této demolici od nedělního večera mezi Mirošovicemi a Šternovem, tedy od 21. do 41. kilometrem, uzavřeli. Zbytky mostu jsou odvezené, na místě se zametá a silničáři instalují svodidla. Uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Uzavírka tak skončí podle plánů.

Auta musela během noci místo objíždět přes Benešov. Nákladní vozidla nad 12 tun jezdila přes Tábor, Pelhřimov a na D1 se opět napojovala u Humpolce a opačně.

První část mostu byla zbourána v neděli kolem 21:30, šlo zhruba o jeho pětinu. Pět bouracích strojů pak dále pracovalo na rozebírání mostu během noci a zároveň byly jeho části hned odváženy mimo dálnici. „Místo, kam se odvážela suť, se nacházelo jen pár set metrů od místa bourání,“ uvedl Rýdl.

doprava bude svedena podobně jako před uzavírkou do režimu dvou pruhů na Prahu a jednoho na Brno

Z tohoto místa se suť bude v následujících dnech odvážet. Pravý jízdní pás dálnice bude proto ještě uzavřen a doprava svedena podobně jako před uzavírkou do režimu dvou pruhů na Prahu a jednoho na Brno. Odklízecí práce potrvají do čtvrtka 9. července do 08:00. Uzavření dálnice využili silničáři k dalším opravám na 24. a 29. kilometru. „Ty už jsou také hotové,“ informoval Rýdl.

Nejvytíženější tuzemská dálnice je zhruba deset let za svou životností. Celá oprava mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru by podle odhadů ministerstva dopravy mohla stát asi 14 miliard korun. Stavba je rozdělená na 21 úseků, které se modernizují postupně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah