Stávka Lufthansy zasáhne tři letiště, nevzlétnou stovky strojů | E15.cz

Stávka Lufthansy zasáhne tři letiště, nevzlétnou stovky strojů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Palubní personál největší německé letecké společnosti Lufthansa dnes rozšířil stávku za mzdové požadavky na tři letiště v Německu. Od rána na osm hodin přerušil práci na berlínském letišti Tegel a ve Frankfurtu nad Mohanem. Od 13:00 SELČ do půlnoci omezení čekají také Mnichov. Odborový svaz UFO očekává, že jen v Berlíně a Frankfurtu protest postihne 400 letů.

Palubní personál Lufthansy stávkoval osm hodin už v pátek ve Frankfurtu. Tehdy vypadlo 190 letů a na zemi zůstalo 26 tisíc cestujících. Stejný počet letů Lufthansa zrušila na největším německém letišti i dnes.

Vedle vnitroněmeckých a kontinentálních letů odboráři svůj protest tentokrát rozšířili na dálkové trasy. Ve spojení s Českem dnes vypadnou čtyři lety; dva přílety a dva odlety do Frankfurtu.

UFO požaduje pro více než 18 tisíc letušek a stevardů zvýšení mezd o pět procent. Aerolinky nabídly 3,5 procenta. Odborářům se také nelíbí přesun zaměstnanců do partnerských za nižší plat, který je úsporného programu aerolinek, a využívání smluv na dobu určitou. V pondělí UFO pohrozil plošnou stávkou, pokud Lufthansa nevyjde odborářům vstříc.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah