Stávka Lufthansy zasáhne tři letiště, nevzlétnou stovky strojů | E15.cz

Stávka Lufthansy zasáhne tři letiště, nevzlétnou stovky strojů

ČTK

Palubní personál největší německé letecké společnosti Lufthansa dnes rozšířil stávku za mzdové požadavky na tři letiště v Německu. Od rána na osm hodin přerušil práci na berlínském letišti Tegel a ve Frankfurtu nad Mohanem. Od 13:00 SELČ do půlnoci omezení čekají také Mnichov. Odborový svaz UFO očekává, že jen v Berlíně a Frankfurtu protest postihne 400 letů.

Palubní personál Lufthansy stávkoval osm hodin už v pátek ve Frankfurtu. Tehdy vypadlo 190 letů a na zemi zůstalo 26 tisíc cestujících. Stejný počet letů Lufthansa zrušila na největším německém letišti i dnes.

Vedle vnitroněmeckých a kontinentálních letů odboráři svůj protest tentokrát rozšířili na dálkové trasy. Ve spojení s Českem dnes vypadnou čtyři lety; dva přílety a dva odlety do Frankfurtu.

UFO požaduje pro více než 18 tisíc letušek a stevardů zvýšení mezd o pět procent. Aerolinky nabídly 3,5 procenta. Odborářům se také nelíbí přesun zaměstnanců do partnerských za nižší plat, který je úsporného programu aerolinek, a využívání smluv na dobu určitou. V pondělí UFO pohrozil plošnou stávkou, pokud Lufthansa nevyjde odborářům vstříc.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.