Stávka německých strojvůdcu skončila, spoje do Česka jezdí jen omezeně | E15.cz

Stávka německých strojvůdcu skončila, spoje do Česka jezdí jen omezeně

vlak Deutsche Bahn
vlak Deutsche Bahn
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Lars Steffens; Flickr.com

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Německu ráno skončila stávka strojvůdců. Podle informací železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) ještě bude přinejmenším několik hodin trvat, než vlaky začnou jezdit podle jízdních řádů. Také spoje z Českem budou dnes i nadále jezdit jen omezeně.

Vlaky EC mířící do Německa budou zajíždět jen na hlavní nádraží v Drážďanech. Mezi saskou metropolí a Berlínem bude fungovat náhradní autobusová doprava. Vlaky vypravené v noci ze dneška na pondělí pojedou už normálně, uvedla v sobotu mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Stávka strojvůdců v osobní dopravě začala v úterý, v nákladní už v pondělí. Němečtí odboráři požadovali zvýšení mezd o pět procent a zkrácení pracovní doby. Protest byl nejdelší v historii DB a už osmý od loňského podzimu, kdy vypukl spor mezi odborovým svazem strojvůdců a vedením Deutsche Bahn.

Vedení DB nabídlo strojvůdcům zvýšení mezd o 4,7 procenta a vyplacení jednorázové prémie 1000 eur (27 400 korun). Přislíbilo také přijmout nových 300 strojvůdců, aby bylo možné omezit přesčasy. K dohodě se ale zatím nedospělo.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah