Stávka železničářů zkomplikuje cesty do Polska a možná i Bavorska | E15.cz

Stávka železničářů zkomplikuje cesty do Polska a možná i Bavorska

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: wikimedia

sal

Share on Facebook Messenger
Na zítřek vyhlášená stávka železničářů v Polsku může způsobit komplikace Čechům cestujícím do Polska. Polský dopravce PKP Przewozy regionalne chce v době stávky omezit regionální vlaky v Polsku a v příhraničí. V závěru týdne není také vyloučena opětovná stávka části strojvedoucích v Bavorsku.

Stávka v Polsku bude trvat 24 hodin, nebudou omezeny jakékoli vlaky kategorie R a EC (přes přechod Bohumín - Petrovice u Karviné / Zebrzydowice). Tyto vlaky pojedou podle plánovaných jízdních řádů.

V souvislost se stávkou byla přijata tato opatření pro mezinárodní vlaky mezi Českem a Polskem:

1) Vlaky Pardubice - Ústí nad Orlicí - Letohrad - Klodsko a) Vlaky Sp 1665 a Sp 1669 (Pardubice hl.n. - Klodzko Gl.), Os 15121 a Os 15123 (Ústí nad Orlicí - Klodzko Gl.) ukončí dne 17.srpna 2011 mimořádně jízdu ve stanici Lichkov, v úseku Lichkov - Klodzko Gl. budou vlaky odřeknuty, náhrada nebude organizována. b) Vlaky Sp 1664 (Klodzko Gl. - Pardubice hl.n.) Sp 1666 (Klodzko Gl. - Pardubice hl.n.), Os 15120 a Os 15122 (Klodzko Gl. - Ústí nad Orlicí) pojedou dne 17.srpna 2011 mimořádně pouze v úseku Lichkov - Ústí nad Orlicí, případně Pardubice hl.n. (vlaky Sp 1664 a Sp 1666). V úseku Klodzko Gl. - Lichkov budou vlaky odřeknuty, náhrada nebude organizována. 2) Bohumín - Chalupki - Wroclaw/Katowice a) Vlaky Os 3350 a Os 3351 (Bohumín - Katowice a zpět) pojedou dne 17.srpna 2011 mimořádně pouze v úseku Bohumín - Chalupki a zpět, v úseku Chalupki - Katowice a zpět budou vlaky odřeknuty, náhrada nebude organizována. b) Vlaky Os 3352 a Os 3357 (Bohumín - Wroclaw Gl. a zpět) pojedou dne 17.srpna 2011 mimořádně pouze v úseku Bohumín - Chalupki a zpět, v úseku Chalupki - Wroclaw Gl. a zpět budou vlaky odřeknuty, náhrada nebude organizována.
Případná stávka v Bavorsku se může dotknout především rychlíků z Prahy do Mnichova a Norimberka. České dráhy proto apelují na cestující, kteří v závěru tohoto týdne nebo příští týden plánují cestu do Bavorska, aby si před cestou si ověřili, zda nedošlo k omezení jízdy jejich plánovaného spoje v důsledku stávky v Bavorsku.

Autor: sal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.