Taxify zvažuje, že bude působit pouze v Praze | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Taxify uvažuje o ústupu z krajských měst

Taxify uvažuje o ústupu z krajských měst
Taxify
• 
ZDROJ: Taxify

ČTK

Přepravní společnost Taxify zvažuje své další působení ve čtyřech krajských městech v Česku s výjimkou Prahy. Firma tvrdí, že v nich čelí systematickému pokutování úřady a také zastrašování a napadání ze strany konkurence. Taxify by tak mohlo dále působit pouze v hlavním městě. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Působení Taxify v krajských městech zakazuje předběžné opatření, minulý týden navíc soud zatím nepravomocně zakázal službu bez splnění zákonných pravidel i v Praze. Taxify provoz přesto dosud nikde nepřerušila.

Estonská firma rozšířila svůj provoz do Ostravy, Olomouce, Plzně a Českých Budějovicích letos v červenci. Podle šéfa Taxify pro Česko a Slovensko Romana Sysla se však musí v těchto městech vyrovnávat s nepřízní úřadů a také napadáním ze strany konkurence. "Nedovolíme, aby byli řidiči, kteří naši aplikaci využívají, opakovaně fyzicky a slovně napadáni. Nechceme je těmto útokům nadále vystavovat, a proto velmi vážně přemýšlíme o ochodu z těchto měst," uvedl.

Na podzim aktivity Taxify v krajských městech zakázal předběžným opatřením soud, podle kterého firma nedodržuje české zákony pro provoz taxi. Společnost se však hájí tím, že je zodpovědná pouze za vývoj aplikace, a není tak provozovatelem ani zprostředkovatelem přepravních služeb. Taxify tak ve městech jezdí i nadále, kvůli čemuž na ni byla uvalena exekuce, jejíž výše se zatím pohybuje kolem 590 tisíc korun.

Taxislužba Lyft je blízko uvedení na burzu, asi předstihne konkurenční Uber

Minulý týden Městský soud v Praze zakázal fungování Taxify i v Praze, a to do doby, než začne splňovat všechny zákonné podmínky pro taxislužby. Rozhodnutí je však zatím nepravomocné a firma se proti němu plánuje odvolat. Služba tak bude v Praze fungovat i nadále.

Taxify začala v Česku působit v srpnu 2015. V Praze podle údajů společnosti využívá aplikaci několik stovek aktivních řidičů. V dalších městech začala služba fungovat od letošního července. Pražští taxikáři na protest proti působení Uberu a Taxify v hlavním městě několikrát blokovali dopravu. 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!