Tesla začíná dodávat Model 3 zákazníkům. Na vůz má půl milionu objednávek | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Tesla začíná dodávat Model 3 zákazníkům. Na vůz má půl milionu objednávek

ČTK

Na první sedan elektromobilu Model 3 má už americká automobilka Tesla přes půl milionu předběžných rezervací. V pátek to řekl šéf firmy Elon Musk, když předával prvních 30 těchto vozů kupujícím z firemních kruhů. Tím začala testovací fáze jeho největšího dosavadního strategického záměru transformovat automobilku z výrobce malého množství luxusních vozů na masového producenta levných automobilů pro široký trh.

Musk ukázal čtyřdveřový Model 3 před továrnou Tesly v kalifornském Fremontu. Předvedl základní model, který ujede na jedno nabití asi 350 kilometrů a prodávat se bude za 35 tisíc dolarů (800 tisíc korun). Díky federální daňové úlevě může stát ještě o 7500 dolarů méně.

Tesla Model 3 bude muset bojovat se silnou konkurencí. Podívejte se

Krátce před tím Musk přiznal, že rozjezd výroby Modelu 3 bude "docela výzva". "Čeká nás nejméně šest měsíců výrobního pekla," řekl novinářům.
Zájemci platí za předběžnou rezervaci vratnou zálohu ve výši jednoho tisíce dolarů. Žádný další kupující pravděpodobně nedostane své auto do konce roku 2018, řekl Musk.

Půl milionu nových vozů, které chce Tesla vyrobit příští rok, představuje bezmála šestinásobek produkce této automobilky z roku 2016.

Pokud by Tesla vyráběla a prodávala 500 tisíc elektromobilů ročně, převýšila by prodeje značek BMW, Mercedes nebo Lexus ve Spojených státech, konstatoval Reuters.

Podívejte se na další model Tesly s označením X: 

Elektromobil Tesla, model X P 90D

První sériová Tesla Model 3 vyrobena. Přednost před zákazníky mají zaměstnanci

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!