Účelové registrace aut i letos dál rostou. Nejvíc hřeší známá trojka | E15.cz

Účelové registrace aut i letos dál rostou. Nejvíc hřeší známá trojka

Účelové registrace aut i letos dál rostou. Nejvíc hřeší známá trojka
Hranatý styl světlometů je jedním z mnoha prvků nového designérského jazyka značky Seat.
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

try

Registrace vozidel na českém trhu za první dva měsíce roku proti stejnému období loňska vzrostly. Jak vyplývá z aktuálních dat společnosti Médea Research, je to ve velké míře kvůli rostoucímu podílu účelových registrací. Nejvíce si jimi letos vylepšují své postavení značky Volkswagen, Ford a Seat.

Za účelovou registraci se považuje jakákoliv registrace, která je do tří měsíců od první registrace zrušena formou exportu. Tyto vozy nejsou provozovány na tuzemských komunikacích a neměly by se proto uvádět v prodejních statistikách.

Za první dva měsíce roku 2015 bylo na základě dat ministerstva dopravy v Česku účelově zaregistrováno už 4805 vozidel z celkového počtu 34 476 registrovaných vozů.

Nejvíce jich jde na konto značky Volkswagen, která letos účelově zaregistrovala již 1199 osobních a 31 užitkových vozidel. Z jednotlivých vozů nejvíce modelů Golf (379) a Polo (362), na třetím místě je Golf Sportsvan (189).

Druhou značkou, která v Česku účelově registruje své vozy ve velké míře, je Ford. Za leden a únor to bylo 1147 osobních a užitkových vozů, přičemž v jednotlivých modelech vede Fiesta (564) před Focusem (278) a užitkovým Transitem (91).

Na třetím místě v účelových registracích figuruje Seat se 709 vozy, přičemž na tomto čísle se podílejí účelové registrace především modelů Ibiza (345) a Leon (301).

Celá řada značek

V účelových registracích letos figurují i další automobilové značky – Škoda (439 vozů), Fiat (249), Dacia (162), Audi (153), Peugeot (140) a Nissan (127).

Médea Research se prodejem nových vozů v České republice věnuje dlouhodobě a každý měsíc vydává žebříčky reálných prodejů. V nich přitom zohledňuje nejen účelové registrace, ale například i registrace v takzvané neprůhledné kategorii, v níž u registrovaných aut nelze jednoznačně určit vlastníka vozidla.

Proto společnost Médea Research uvádí, že v Česku se za první dva měsíce roku reálně prodalo 27 468 osobních a 2203 užitkových vozidel, zatímco zaregistrovaných bylo ve stejném období 32 108 osobních a 2 368 užitkových vozů.

Podrobné prodejní statistiky zpracované společnosti Médea Research za první dva měsíce roku 2015 jsou k dispozici zde.

Účelové registrace OA+LUV: TOP značky 2015

ÚČELOVÉ REGISTRACE OA+LUV: TOP ZNAČKY 2015ÚČELOVÉ REGISTRACE OA+LUV: TOP ZNAČKY 2015Autor: MD
Zdroj: ministerstvo dopravy

Autor: try
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!