Žaluda to má možná spočítané, nabídku na šéfa ČD prý dostal Bail | E15.cz

Žaluda to má možná spočítané, nabídku na šéfa ČD prý dostal Bail

Vladimír Bail
Vladimír Bail
• 
ZDROJ: reprofoto

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Někdejší ředitel vítkovických železáren Vladimír Bail dostal nabídku od ministra dopravy Pavla Dobeše (VV) na místo generálního ředitele Českých drah. Bail to řekl Hospodářským novinám (HN), ministr Dobeš to ale nepotvrdil. Personální záležitosti má na programu dozorčí rada ČD 9. listopadu, uvedl dnes server iHNed.cz.

Členové dozorčí rady dostali program zasedání, kde jsou hlavním bodem změny v představenstvu ČD. „Je pravda, že na jednání dozorčí rady se personální záležitosti probírat budou,“ potvrdil HN ministr Dobeš. „Nicméně v tuto chvíli skutečně nehodlám komentovat podrobnosti,“ dodal.

„Nabídku na post šéfa ČD jsem od ministra dopravy dostal, jednáme o detailech,“ řekl HN Bail. S jeho nástupem to ale ještě není jisté, ve hře je podle iHNed.cz i varianta, že by do čela drah nastoupil exministr dopravy Radek Šmerda.

O personálních změnách ve vedení ČD se spekuluje zhruba od začátku října. Podle deníku Dnes je ve hře nejen odchod současného generálního ředitele Petra Žaludy, ale i některých členů představenstva. Žaluda, který na dráhy přišel za vlády Mirka Topolánka, už dříve řekl, že si nechce do svého manažerského týmu nechat zasahovat, a pokud by se tak stalo, odešel by.

HN požádaly o vyjádření k možným personálním změnám ve vedení ČD také premiéra Petra Nečase, ale dotaz zůstal bez odpovědi. „Oficiálně se o tom na vládě ani ve sněmovně nehovořilo,“ řekl večer ministr zemědělství a letitý dopravní expert ODS Petr Bendl.

Podle serveru je ale vyloučené, že by o tom alespoň někteří občanští demokraté nevěděli. „Samozřejmě, že takové změny se musí projednávat na nejvyšších místech, tedy mezi ministrem a premiérem,“ řekl HN Dobešův náměstek a předseda dozorčí rady ČD Lukáš Hampl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah