Zaměstnanci železniční firmy Eurostar jdou do stávky, vadí jim pracovní podmínky | E15.cz

Zaměstnanci železniční firmy Eurostar jdou do stávky, vadí jim pracovní podmínky

Vlak TGV Eurostar
Vlak TGV Eurostar
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Clem; WikimediaCommons

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zaměstnanci železniční společnosti Eurostar, která zajišťuje dopravu pod Lamanšským průlivem, vyhlásili na sedm dní stávku. Konat se bude ve dvou vlnách od 12. do 15. srpna a od 27. do 29. srpna. Odborový svaz RMT označil za důvod k vyhlášení stávky špatné pracovní podmínky zaměstnanců.

Protestní akce by měla začít o půlnoci ze čtvrtka na pátek britského času (pátek 01:00 SELČ) a trvat do půlnoci z pondělí na úterý britského času (úterý 01:00 SELČ). Obdobně by měla být stávka vyhlášena i na poslední srpnový víkend a na pondělí 29. srpna, na kdy připadá v Británii volný den.

Společnost Eurostar oznámila, že se v době stávky pokusí zachovat provoz v co největším rozsahu. Podle svazu RMT nedodržuje Eurostar dohodu o pracovních podmínkách a nutí zaměstnance pracovat „v asociální hodiny“.

„Naši členové mají plné právo na spravedlivé rozložení času mezi práci a volný čas, které zajistí provozní potřeby společnosti a zároveň jim poskytne dostatek času na přátele a rodinu,“ uvedly odbory.

Vyhlášení stávky u společnosti Eurostar přišlo v době další protestní akce, kterou svaz RMT vyhlásil na železnicích v jižní Anglii. Pětidenní stávka u přepravce Southern Rail narušuje dopravu od pondělí, zasažena je jí mimo jiné i linka spojující letiště Gatwick s Londýnem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah