Zelené kamiony ušetří, přeregistrace je ale nutná | E15.cz

Zelené kamiony ušetří, přeregistrace je ale nutná

Mýtná brána na dálnici u Řitky u Prahy.
Mýtná brána na dálnici u Řitky u Prahy.
• 
ZDROJ: Rasch Jan/Euro

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vláda chce, aby po českých dálnicích jezdily co nejekologičtější nákladdní vozy. Zavádí proto od ledna novou kategorii pro vozidla s motory kategorie Euro VI a EEV, které budou od ledna platit zvýhodněné mýto, na úrovni stávající kategorie Euro V. Ostatním naopak mýto podraží.

„Hlavním předpokladem pro čerpání výhody už od ledna je ale včasná přeregistrace související s prokázáním faktu, že kamion ekologickou podmínku opravdu splňuje. Například předložením velkého technického průkazu,“ upozorňuje mluvčí Myto CZ David Šimoník. Podle něj najdou dopravci a řidiči, ať už platí v režimu Pre-Pay nebo Post-Pay, všechny detaily přehledně na webu www.mytocz.cz.

Pro ostatní kategorie vozidel mýto poprvé po třech letech zdraží, u kamionů půjde o zvýšení v závislosti na konkrétní ekologické normě o osm až deset procent. Autobusy budou meziročně platit o 15 až 30 procent více, jejich sazby však budou ve srovnání s kamiony stále výrazně nižší.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.