Inovační vize Prahy 2030: Jaká je budoucnost české metropole | e15.cz

ONLINE: Díky AI se nám zkrátí pracovní doba, říká Lukáš Kačena z prg.ai

E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Praha má slibný potenciál stát se evropským lídrem v inovacích, chybí jí ale jednotná vize. O jejích potřebách a změnách, které by do deseti let měly v metropoli nastat, budou debatovat odborníci na konferenci Inovační vize Prahy 2030. Ta probíhá v konferenčních prostorách obchodního centra Máj na Národní třídě.

Deník E15 je mediálním partnerem konference.

„Praha má už teď slušně našlápnuto k tomu stát se uznávaným lídrem v oblasti inovací. Potenciál hlavního města je nutné neustále rozvíjet, významně k tomu teď dopomáhají i zdroje z Evropské unie. Tuto konferenci vnímám jako ideální příležitost pro sdílení zkušeností a know-how mezi hlavním městem, státem a jeho institucemi, soukromým sektorem a dalšími aktéry, jako jsou třeba vysoké školy,“ říká primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Sledujte konferenci živě:

Konference je rozdělena do šesti tematických bloků. První z nich týkající se podpory podnikání a inovací bude pozvaným odborníkům klást otázku, jak konkrétně podpořit ekosystém rozvoje inovací a podnikání v hlavním městě. Urbánní inovace se budou zabývat tématem udržitelnosti a cirkulární ekonomiky, které bude Praha do budoucna využívat. Panel AI a digitalizace ukáže, jak důležitým je Praha centrem umělé inteligence v Evropě.

Kompletní program konference najdete zde >>>

9:30 Úvodní slovo:

  • ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová
  • primátor hl. města Prahy Zdeněk Hřib
  • ředitel Pražského inovačního institutu Bob Kartous

9:45 Výsledky ankety deníku E15

10:00 První blok: Podpora podnikání

11:20 Druhý blok: Urbánní inovace

13:15 Třetí blok: AI & Digitalizace

14:30 Čtvrtý blok: Vesmír, věda a výzkum

15:45 Pátý blok: Inovace ve vzdělávání

„Výběr témat konference není náhodný. Jsou definována strategickým směrováním hlavního města Prahy a vyzdvihují oblasti, jež představují z hlediska byznysu i výzkumu pražskou budoucnost nejen na příštích deset let. Jedním z poslání Pražského inovačního institutu je vytvářet funkční synapse mezi inovačními aktéry, proto zveme všechny, kdo mají s tématem inovací v hlavním městě co do činění,” říká ředitel Pražského inovačního institutu Bohumil Kartous.

Téma vědy, vesmíru a výzkumu nastíní, jakou může hrát v budoucnu metropole roli v rámci vesmírného výzkumu a byznysu, jaké má ambice, kde jsou její slabá místa a možnosti změny. Potenciál středoškolských a vysokoškolských studentů je obrovský, jak ho správně využít a jak studenty motivovat, se budou zabývat odborníci v rámci panelu o inovacích ve vzdělávání. Na konferenci nebude chybět ani téma kulturních a kreativních odvětví, která mohou být výbornou příležitostí pro rozvoj podnikání i společnost. Celou akci večer zakončí FuckUp Night s Tomášem Studeníkem, tentokráte bude zaměřena na fuckupy v oblasti inovací.

Autor: E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah