Facebook otevře v Londýně největší inženýrské centrum mimo Spojené státy | E15.cz

Facebook otevře v Londýně největší inženýrské centrum mimo Spojené státy

Facebook
Facebook
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americká technologická společnost Facebook otevře nové kanceláře v centru Londýna, a vytvoří tak 800 pracovních míst. Více než z poloviny půjde o inženýrské pozice, čímž vznikne největší inženýrské centrum mimo Spojené státy. V prostorách bude podle dnešního oznámení společnosti sídlit rovněž první firemní startupový inkubátor LDN_LAB, který bude pomáhat se zahájením činnosti britským digitálním podnikům.

Facebook působí v Británii již desátý rok, po otevření nového centra bude v zemi ke konci příštího roku zaměstnávat více než 2300 lidí. Firmu, podobně jako další digitální giganty z USA Google a Amazon, neodradilo ani britské rozhodnutí opustit Evropskou unii. Google loni oznámil, že v Londýně postaví nové centrum, které má pojmout více než 7000 zaměstnanců.

"Británie není jen nejlepším místem k nastartování byznysu, ale také nejlepším místem pro jeho rozvoj," řekl serveru BBC britský ministr financí Philip Hammond. Rozhodnutí Facebooku označil za "známku důvěry" v Británii.

Novou sedmipodlažní centrálu Facebooku v londýnském West Endu navrhl architekt Frank Gehry, autor Guggenheimova muzea v Bilbau. Kromě inženýrů a vývojářů v něm budou sídlit i marketingoví odborníci a prodejci.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah