Apple Pay míří do Evropy přes Velkou Británii, Česko může být další | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Apple Pay míří do Evropy přes Velkou Británii, Česko může být další

Apple Pay míří do Evropy přes Velkou Británii, Česko může být další
nové iPhony 6
• 
ZDROJ: CTK
Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Americký gigant Apple vstoupí se službou Apple Pay do Evropy letos v červenci. Jako první trh, na němž nabídne možnost bezkontaktního placení prostřednictvím zařízení iPhone či Apple Watch, si firma zvolila Velkou Británii. Společně s Apple bude na službě spolupracovat asociace Visa Europe, podle jejíchž manažerů má Česko velkou šanci být v další vlně rozšíření služby Evropou: patří totiž mezi přední země co se týče rychlosti, kvality i kvantity rozvoje platebních řešení, stejně jako Británie.

„Bezkontaktní platby již nyní každodenně využívají miliony držitelů Visa karet - díky jednoduchosti a pohodlnosti služby Apple Pay se mobilní platby stanou jednou z hlavních platebních metod,“ predikuje výkonný ředitel pro mobilní technologie asociace Visa Europe Jeremy Nicholds.

Službu Apple Pay lze využít k bezkontaktní platbě všude tam, kde jsou akceptovány bezkontaktní platby Visa. V rámci Evropy je momentálně k dispozici více než 2.6 milionu bezkontaktních Visa terminálů. Až 400 tisíc z nich se nachází ve Velké Británii, a to konkrétně v 250 tisících tamních obchodních centrech.

Česko na řadě?

Start služby Apple Pay ve Velké Británii podle Visy výrazně přibližuje možnost pro spuštění této služby i v Česku a na Slovensku. Obě země totiž dlouhodobě patří k nejprogresivnějším zemím při přijímaní nových inovativních platebních produktů.

„Slovensko spustilo jako druhá země v Evropě komerčně cloudové mobilní bezkontaktní platby NFC HCE. Brzy jej budou následovat i české banky, které umožní svým zákazníkům jednoduché a bezpečné placení telefonem na všech bezkontaktních terminálech,“ uvedl David Brendl, manažer inovací Visa Europe.

Služby jako Apple Pay podle Brendla svou jednoduchostí a zákaznickou pohodlností významně pomohou osvojení mobilních plateb zákazníky a zajistí, že se mobilní platby brzy stanou preferovaným způsobem platby. V Česku jde zatím platit bezkontaktně mobilním telefonem pouze v případě, že klientova banka spolupracuje s operátorem, prostřednictvím jehož služeb je na SIM kartě v podporovaném typu telefonu uložen bezpečnostní prvek zajišťující autorizaci platby.

Služba Apple Pay je na bezkontaktní bázi kompatibilní s mobilními zařízeními iPhone6, iPhone 6 Plus a Apple Watch.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!