Bonusy na Wall Street byly prý loni nejvyšší od začátku krize | e15.cz

Bonusy na Wall Street byly prý loni nejvyšší od začátku krize

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY-SA 3.0: Flatecher6 - Wikimedia Commons

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Průměrná odměna zaměstnanců ve společnostech obchodujících s cennými papíry na Wall Street se loni zvýšila o 15 procent na více než 164 tisíc dolarů (3,2 miliony korun).

Odměny tak byly podle všeho nejvyšší od začátku finanční krize v roce 2008 a třetí nejvyšší od chvíle, kdy se začaly vést záznamy. Vyplývá to podle agentur AP a Reuters z odhadu, který dnes zveřejnil hlavní finanční kontrolor státu New York Thomas DiNapoli.

Obchodování s cennými papíry ve městě New York přitom zaměstnává méně lidí než před krizí. DiNapoliho dnešní zpráva ukázala, že sektor tu měl 165 200 pracovníků, tedy o 12,5 procenta méně zaměstnanců než před krizí.

Celkově má odvětví cenných papírů podle finančního kontrolora za sebou dobrý rok, a to i přes nákladná urovnání právních sporů a vyšší úrokové sazby. Ziskové je pět let po sobě. Zisky členů newyorské akciové burzy z obchodování s cennými papíry však loni klesly. Celkově dosáhly skoro 16,7 miliardy dolarů (skoro 330 miliard korun), což bylo o 30 procent méně než před rokem.

New York Stock Exchange má zhruba 200 členů. Jejich zisky z obchodování s cennými papíry se podle agentury AP tradičně chápou jako měřítko ziskovosti celého odvětví.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery