Bývalý akcionář PPF Šmejc získal podíl v Home Creditu a v Air Bank | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Bývalý akcionář PPF Šmejc získal podíl v Home Creditu a v Air Bank

Bývalý akcionář PPF Šmejc získal podíl v Home Creditu a v Air Bank
Jiří Šmejc
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, nos

Skupina Petra Kellnera PPF uzavřela obchod s Jiřím Šmejcem. Ten za svých pět procent akcií PPF získal akciový podíl 13,7 procenta ve společnostech Home Credit B.V. a v Air Bank.

Šmejcův akciový podíl ve společnostech může v závislosti na ekonomických výsledcích v budoucnu vzrůst až na 17,5 procenta. Zbylých 86,63 procenta v obou společnostech nyní zůstalo v majetku PPF Group. Šmejc bude nadále působit jako předseda představenstva a generální ředitel skupiny Home Credit.

Součástí uzavřených dohod je i převzetí aktivit PPF v Řecku a dohodnuté finanční plnění ve prospěch Šmejce. Vypořádání smluv je podmíněno souhlasem příslušných regulačních úřadů. Petr Kellner bude po vypořádání v PPF vlastnit 98,94 procenta, Ladislav Bartoníček 0,53 procenta a Jean-Pascal Duvieusart 0,53 procenta. Dlouhodobá strategie skupiny PPF prý zůstává nezměněna.

Dvacet let v byznysu

Šmejc v roce 1992 začal podnikat a v roce 1993 se stal jednatelem a ředitelem firmy PUPP Consulting. V roce 1995 zastával pozici obchodního ředitele společnosti Middle Europe Finance, která obchodovala s cennými papíry se zaměřením na akvizice. Do konce roku 2004 byl 34procentním vlastníkem skupiny TV Nova. V roce 2004 začal působit ve skupině PPF a v roce 2005 se stal jejím akcionářem.

Skupina Home Credit patří k předním poskytovatelům spotřebitelského financování v Evropě. Loni byly do holdingové společnosti Home Credit B.V., zahrnující operace v Česku, Slovensku, Rusku a Bělorusku, konsolidovány také asijské operace v Číně, Indii a Indonésii.

Skupina PPF
Skupina investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes pojišťovnictví, nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie. Skupina loni v pololetí vlastnila aktiva zhruba 17,6 miliardy eur.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!