České pojišťovně klesl v pololetí zisk téměř o miliardu | E15.cz

České pojišťovně klesl v pololetí zisk téměř o miliardu

Česká pojišťovna
Česká pojišťovna
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České pojišťovně (ČP) v pololetí meziročně klesl čistý zisk o 916 milionů korun na dvě miliardy korun. Společnost, která je největší pojišťovnou na českém trhu, na pojistném vybrala 16,4 miliardy korun. To bylo o dvě procenta méně než ve stejném období loni. Domácí pojišťovny vybraly letos podle českých standardů na pojistném 41,3 miliardy korun, což byl meziročně pokles o 0,2 procenta.

„ČP si dokázala udržet ziskovost i na značně erodujícím českém pojistném trhu. Díky naší strategii a rozsáhlým úsporám v provozní efektivnosti je technický (provozní) výsledek za prvních šest měsíců roku 2012 v meziročním srovnání stabilní,“ uvedl generální ředitel pojišťovny Pavel Řehák.

V neživotním pojištění činilo předepsané pojistné 10,2 miliardy korun, a bylo tak meziročně nižší o 3,4 procenta. V životním pojištění činil předpis 6,2 miliardy korun a proti loňsku byl prakticky stabilní.

„Naše celkové předepsané pojistné sice meziročně kleslo, avšak jen o dvě procenta, zatímco ještě před rokem to bylo o šest procent. K největšímu nárůstu předepsaného pojistného došlo v pojištění podnikatelů, a to jak u malých, tak i velkých rizik,“ komentoval výsledky Řehák.

Pojišťovna podle něj dále posiluje svou pozici v nejatraktivnějších částech trhu, tedy v pojištění motorových vozidel a běžně placeném životním pojištění.

Bilanční suma ČP byla stabilní a v prvním pololetí roku 2012 dosáhla téměř 117 miliard korun. Vlastní kapitál ČP ke konci června činil 18,3 miliardy korun. „Naše kapitalizace je téměř dvakrát vyšší než u nejbližší konkurenční pojišťovny a dokonce téměř čtyřikrát, vyšší než předepisuje regulátor,“ upozornil Řehák.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah