Finanční odborníci doporučují pravidelné investování | E15.cz

Finanční odborníci doporučují pravidelné investování

Finanční odborníci doporučují pravidelné investování
Finanční odborníci doporučují pravidelné investování
• 

.

Pravidelné měsíční investice jsou podle finančních specialistů optimálním způsobem, kterým je možné získat nadprůměrný výnos a současně výrazně snížit rizika spojená s investováním do podílových fondů.

(USD). Od své evropské premiéry v roce 1996 dokázal fond zhodnotit prostředky investorů v průměru o 10 % ročně.

Výhody pravidelného investování

Hlavní výhodou pravidelného investování je využití metody průměrování, kdy investoři využívají ve svůj prospěch období růstu i poklesu. V období růstu se vložené finanční prostředky zhodnocují, naopak při poklesu se za investované prostředky nakoupí více cenných papírů.

Pravidelné investování je moderní a stále oblíbenější způsob zhodnocování finančních prostředků, který snižuje riziko negativních dopadů při kolísání trhů. Základem je investování pevné částky v pravidelných intervalech. Přitom nemusí jít o žádné vysoké sumy. S fondem First Eagle Amundi International Fund lze měsíčně investovat již od několika stokorun. Investování by nemělo být krátkodobou záležitostí. Doporučená doba investice do tohoto fondu je minimálně 5 let.

Unikátní strategie First Eagle Amundi International Fund

First Eagle obsahuje v průměru 140 akcií firem v různých odvětvích po celém světě. Hlavním důvodem vysokého a stabilního výnosu fondu je přitom filozofie výběru cenných papírů. Zaměřuje se na akcie společností, které jsou investory dočasně přehlíženy a podceňovány, a jejichž nákup lze realizovat za příznivé ceny.

Přístup fondu k nákupu akcií lze demonstrovat na událostech spojených se zemětřesením a tsunami v Japonsku před sedmi lety. V té době kurz řady akcií japonských společností neodůvodněně a výrazně klesnul. Příkladem mohou být akcie Shimano (-25 %). Pro First Eagle Amundi International Fund však šlo o příležitost k nákupu. Pokles Shimano byl velice brzy vymazán. Od března 2011 akcie posílily o úctyhodných 300 %.

Více informací získáte na pobočkách Komerční banky, informační lince 800 521 521 nebo webových stránkách www.iks-kb.cz.

Upozornění na rizika

Finanční odborníci doporučují pravidelné investováníFinanční odborníci doporučují pravidelné investováníAutor:
Historická výkonnost fondu First Eagle Amundi International Fund (USD) k 15. 9. 2014 od jeho založení. Statut fondu a sdělení klíčových informací jsou dostupné na internetových stránkách www.iks-kb.cz nebo v kterékoli pobočce Komerční banky.

Autor: .
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!