Generali prodá švýcarskou divizi brazilské BTG za 34 miliard | E15.cz

Generali prodá švýcarskou divizi brazilské BTG za 34 miliard

Generali
Generali
• 
ZDROJ: generali.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Italská pojišťovna Generali se dohodla na prodeji své švýcarské banky pro soukromou klientelu BSI brazilské investiční bance BTG Pactual za 1,5 miliardy švýcarských franků, což je 33,9 miliardy korun. Generali tak dokončila svůj program prodeje majetku, který nepovažuje za hlavní a není z oblasti pojišťovnictví.

Generali koupila BSI v roce 1998, tehdy za ní zaplatila 1,9 miliardy franků. Z prodeje pojišťovna vykáže čistou ztrátu 100 milionů eur, tedy 2,7 miliardy korun. Její ukazatel solventnosti se však díky tomu zlepší o devět procentní bodů.

Podle podmínek dohody Generali obdrží 1,2 miliardy franků v hotovosti. Zbývající část budou tvořit běžné a prioritní akcie BTG. Generali se snažila prodat švýcarskou divizi dva roky. Letos v květnu oznámila, že zahájila exkluzivní jednání o prodeji s BTG Pactual. Prodej by měl být dokončen v první polovině příštího roku.

Obchod s PPF

Generali je třetí největší pojišťovnou v Evropě a aktivní je i v České republice. Pojišťovna za zhruba 18 měsíců prodala svůj vedlejší majetek za 3,7 miliardy eur. Peníze z prodeje majetku hodlá Generali použít na posílení svého kapitálu a zvýšení hodnoty.

Pojišťovna působí ve více než 60 zemích, kde má 65 milionů klientů a 77.000 zaměstnanců. Na českém trhu do holdingu patří Česká pojišťovna a také pojišťovna Generali. Generali se loni dohodla s českou PPF Group, že se do konce roku 2014 stane plným vlastníkem skupiny Generali PPF Holding (GPH).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.