Havarijní pojištění v zahraničí – je stejné jako u nás? | E15.cz

Vše o gastro byznysu

Vše o gastro byznysu

Havarijní pojištění v zahraničí – je stejné jako u nás?

Havarijní pojištění v zahraničí – je stejné jako u nás?
ZDROJ: Klikpojištění.cz

Komerční prezentace

Plánujete cestu do zahraničí vlastním vozem? Před cestou zkontrolujte pojištění a jeho nastavení. Ušetříte si spoustu starostí.

Máte sjednané havarijní pojištění?

Pokud ne, sjednejte si ho. Při cestách do zahraničí totiž stoupá riziko nehody. Dlouhá cesta, mikrospánek, únava, dopravní zácpy. A krom toho, když si na chvíli potřebujete odpočinout na odpočívadle, u čerpací stanice nebo se občerstvit, opustíte auto napěchované věcmi. A to láká zloděje. I pro tyto situace se vyplatí mít havarijní pojistku sjednanou.

Autor: Klikpojištění.cz

Co před cestou zkontrolovat?

Havarijní pojištění máte sjednané. Skvělé. Ale zkontrolujte si její „nastavení“.

Územní platnost

Kde všude platí? Pokud pojedete do zemí jako Itálie, Chorvatsko nebo Slovensko, pojištění automaticky platí. U zemí jako Albánie, Bělorusko nebo Moldávie, je třeba si územní platnost povinného ručení i havarijního pojištění zkontrolovat.

Najdete ji na zadní straně zelené karty v případě povinného ručení, nebo v pojistných podmínkách havarijní pojistky.

Náš tip: Sjednejte si havarijní pojištění z klidu domova on-line. Porovnejte nabídky jednotlivých pojišťoven a zvolte si tu, která je vám nejbližší.

Jaké máte sjednané asistenční služby?

Jaké podmínky máte sjednané? V jakých situacích vám mohou poskytnout pomoc? Telefonní číslo na asistenční službu si zapište na lísteček a vložte si jej třeba do peněženky. Mějte ho prostě po ruce. Kdo by chtěl stěhovat a přehrabovat celý kufr, aby našel jeden malý lísteček?

Asistenční služby není dobré podceňovat. Pomohou s odtahem do nejbližšího servisu, zajistí opravu a navíc – odpadne jazyková bariéra. Jejich pracovníci s vámi budou mluvit v češtině.

Autor: Klikpojištění.cz

Jejich rozsah se liší dle produktu a společnosti. Můžete mít nárok na odtah jen do nejbližšího servisu, ale také do servisu, který si sami zvolíte v předem stanoveném okruhu vzdálenosti. Někdy je to 50 km, jindy třeba i 200 km.

Kromě toho vám pojistka může uhradit i náklady na ubytování v hotelu. Většinou maximálně na 3 dny, nebo vám uhradí náklady na pokračování v cestě pomocí vlaku nebo autobusu.

Asistenční služby ale nejsou jen součástí havarijního pojištění. Někdy bývají i součástí povinného ručení. Přesto není radno sjednání havarijního pojištění podcenit. Sjednejte si ho. Těch pár korun navíc vás nezabije, při cestování budete ale rozhodně klidnější. 

Autor: Komerční prezentace
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!