Home Credit se zbavil ruské pojišťovny PPF Insurance | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Home Credit se zbavil ruské pojišťovny PPF Insurance

Home Credit se zbavil ruské pojišťovny PPF Insurance
Home Credit
• 
ZDROJ: Martin Pinkas

ČTK

Skupina Home Credit, jejímž majoritním vlastníkem je investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, prodala společnost PPF Insurance ruské finanční skupině Blagosostojanije. Cena za stoprocentní podíl byla 8,1 milionu eur (zhruba 223 milionů korun).

Firmu PPF Insurance ještě jako pojišťovnu Region získala PPF před dvěma lety v rámci společného pojišťovacího holdingu Generali PPF. „Pokud jde o prodej ruské pojišťovny s 'PPF' v názvu, ale v majetku skupiny Home Credit, byla prodána společnosti Blagosostojanije,“ řekl serveru Týden.cz šéf komunikace skupiny Home Credit Milan Tománek. Transakce už byla vypořádána.

Podle Tománka není důvodem odprodeje zhoršení výsledků skupiny Home Credit v Rusku, ale konsolidace pojišťovacího byznysu mezi PPF Life Insurance, která patří do skupiny PPF, a pojišťovacího byznysu skupiny Home Credit, která poskytuje hlavně pojištění schopnosti splácet. „Tato skořápka, kterou jsme odprodali, byla přebytečná a bylo rozhodnuto, že licence v této šíři nepotřebujeme,“ sdělil Tománek.

Pojišťovna PPF Insurance byla v momentě prodeje prázdnou schránkou, která vlastnila jen 17 pojišťovacích licencí například na zdravotní pojištění, pojištění majetku, finančních rizik či odpovědnosti vlastníků vozidel. Právě kvůli pojištění vozidel Generali PPF Holding pojišťovnu Region v roce 2012 kupoval. Loni pojišťovna v rámci rozdělení holdingu mezi PPF a Generali přešla pod Home Credit.

Skupině Home Credit loni klesl meziročně čistý zisk o 36 procent na 324 milionů eur (asi 8,9 miliardy korun). Za poklesem je podle březnového oznámení firmy zpomalení trhu v Rusku, skupina naopak rostla v Asii. PPF vlastní ve skupině Home Credit 86,6 procenta, minoritním akcionářem je se 13,4 procenta investiční holdingová společnost EMMA OMEGA vlastněná generálním ředitelem skupiny Home Credit Jiřím Šmejcem.

Home Credit: Letos nabereme osmdesát tisíc lidí přes mobily

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!