HSBC chystá rozsáhlé propouštění, odejít může až dvacet tisíc lidí | E15.cz

HSBC chystá rozsáhlé propouštění, odejít může až dvacet tisíc lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Open Grid Scheduler, Flickr.com (CC0 1.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Banka HSBC Holding se prý chystá propustit tisíce zaměstnanců. Televizní stanice Sky News s odvoláním na blíže neurčený zdroj uvedla, že generální ředitel Stuart Gulliver příští týden seznámí investory s novým plánem reorganizace skupiny, jehož součástí bude propouštění, ale také možná prodej operací v Brazílii a Turecku a omezení operací v oblasti investičního bankovnictví.

Banku by podle zdrojů mohlo opustit deset až 20 tisíc zaměstnanců. Číslo však zatím ještě není konečné. Na konci loňského roku měla banka téměř 258 tisíc zaměstnanců. HSBC se ke zprávě Sky News odmítla vyjádřit

Nízké úrokové sazby a přísnější regulační opatření postihly HSBC v posledních letech mnohem více, než další banky. Gulliver tak nesplnil některé své cíle ziskovosti a snižování nákladů.

Za čtyři roky, kdy se Gulliver ujal funkce ředitele, již prodal nebo zrušil 77 podnikatelských divizí. V únoru pak uvedl, že banka musí zlepšit výkon divizí v Turecku, Brazílii, Mexiku a USA, nebo je prodat. Nyní HSBC zvažuje prodej brazilské divize a očekává se, že Gulliver na setkání s investory 9. června potvrdí prodej ztrátové turecké divize.

Méně jistá je budoucnost divize investičního bankovnictví, které Gulliver šéfoval předtím, než se stal generálním ředitelem. Divize má na celkovém zisku banky třetinový podíl. Někteří investoři a analytici upozorňují, že HSBC je pomalejší než konkurence v restrukturalizaci své divize investičního bankovnictví, jejíž zisk loni klesl o 1,1 miliardy USD (27,6 miliardy korun).

Gulliver by měl také příští týden poskytnout více informací k tomu, zda banka přesune svoji centrálu z Londýna. Pokud ano, je nejpravděpodobnějším novým sídlem banky Hongkong, kde již sídlila předtím, než se roku 1993 přesunula do Londýna.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.