Hypotéky jsou na rekordním minimu 2,44 procenta | E15.cz

Hypotéky jsou na rekordním minimu 2,44 procenta

Hypoindex,
Hypoindex,
• 
ZDROJ: hypoindex.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Průměrná úroková sazba hypoték v Česku v listopadu dále klesla na 2,44 procenta, a dostala se tak opět na nejnižší hodnotu za dobu sledování. Předchozí minimum bylo v říjnu, kdy průměrná sazba činila 2,51 procenta, vyplývá z údajů Fincentrum Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace.

„Do listopadového snižování sazeb se zapojily prakticky všechny velké banky, což mělo za důsledek další pokles průměrných sazeb. Pokles nejoblíbenějších fixací již došel tak daleko, že u některých bank není problém získat pětiletou fixaci za stejnou nebo nižší cenu než hypotéky s plovoucí úrokovou sazbou,“ uvedl vedoucí analytik společnosti Fincentrum Josef Rajdl.

Hypoindex v listopadu 2014

Hypoindex, Autor: hypoindex.cz

V meziměsíčním srovnání zájem o hypotéky ovšem i přes pokles sazeb klesl. V listopadu si hypoteční úvěr sjednalo 7351 lidí, což je o 373 méně než v říjnu. Objem nových úvěrů v listopadu klesl o 343 milionů na 12,482 miliardy korun.

Kovanda: Hypotéky budou dál klesat

„V rámci poměrně intenzivního konkurenčního boje, který o příjemce hypoték již nyní finanční ústavy vedou a který se pravděpodobně dále vyostří, tak budou čelit silnému tlak k dalšímu snižování úrokových sazeb u hypoték,“ uvedl v této souvislosti analytik Roklen Lukáš Kovanda.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah