J&T banka získala většinový podíl v investiční společnosti Amista

Patrik Tkáč

Patrik Tkáč Zdroj: profimedia.cz

J&T Banka navýšila svůj podíl v investiční společnosti Amista, která je jedním z největších českých správců a administrátorů fondů kvalifikovaných investorů, z deseti na 80 procent. Cenu transakce nezveřejnily. Amista nyní spravuje aktiva 62 miliard korun.

Oba subjekty uzavřely strategické partnerství v polovině minulého roku s cílem společně nabídnout investorům širší portfolio služeb fondů kvalifikovaných investorů v ČR. Minoritní podíl ve společnosti Amista je rozdělen mezi dosavadní akcionáře z řad managementu.

„V letošním roce jsme do naší správy převzali řadu fondů kvalifikovaných investorů skupiny J&T a celkově jsme letos rozšířili portfolio o 17 fondů,“ uvedl výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Amista Ondřej Horák.

Vlastnická změna nezasahuje do řídících orgánů Amisty a její management zůstává pod současným vedením. Hlavním cílem společnosti na nadcházející období bude rozšíření aktivit se zaměřením na nejnáročnější klienty.

Z(a)tracená čísla 10. díl - Do čeho investovat

Video placeholde
• Videohub

„Zkušenosti Amisty chceme využít pro budování nových platforem a také nabídnout její služby našim privátním klientům pro správu a řízení rodinného majetku, jak formou fondů kvalifikovaných investorů, tak svěřenských fondů. Zároveň věříme, že klienti Amisty ocení, že jsme v rámci skupiny schopni zajistit služby depozitáře, obchodníka s cennými papíry a také bankovní a mezzaninové financování. Vybraným partnerům se otevírá možnost získávat kapitál do jejich fondu od skupiny J&T nebo našich klientů.“doplnil generální ředitel a člen představenstva J&T Banky Štěpán Ašer.

Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří vedle české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. vC horvatsku a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).

Amista vznikla v roce 2006. Od té doby založila více než 200 fondů a podfondů kvalifikovaných investorů do cenných papírů, private equity a venture kapitálu, energetiky, komerčních i rezidenčních realit, pohledávek, zemědělské půdy, ale i umění, vína či autoveteránů.