J&T dosáhla za rok 2010 zisku 85,4 milionu eur | E15.cz

J&T dosáhla za rok 2010 zisku 85,4 milionu eur

J&T Group,investice
J&T Group,investice
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Finanční skupina J&T vygenerovala v roce 2010 čistý zisk ve výši 85,4 milionů eur. Vlastní kapitál vzrostl ke konci roku o téměř 10 procent na hodnotu 728,8 milionů eur a konsolidovaný majetek dosáhl hodnoty 3,8 miliard eur. Vyplývá to z auditovaných konsolidovaných výsledků. Skupina J&T v roce 2010 vyplatila plánovanou dividendu ve výši 63,4 mil. eur.

„Zatímco v letech 2008 a 2009 byl zisk skupiny částečně ovlivněn dopady vyčleňování nefinančních aktiv do samostatných holdingů, zisk roku 2010 v sobě odráží především růst čistého úrokového výnosu, který meziročně vzrostl o 65 % a dosáhl sumy 41,8 milionů eur.

Podle finančního ředitele a člena představenstva J&T Finance Group Miloš Badidy skupina intenzivně pracuje na tom, aby i do budoucna bance rostl úrokový zisk.„Skupina J&T ovšem i nadále nově vzniklé holdingy financuje a podporuje jejich další rozvoj prostřednictvím poskytování bankovního i nebankovního kapitálu,“ vysvětluje Badida.

Vývoj bilanční sumy byl v roce 2010 ovlivněn zejména vyčleněním elektrárny Opatovice a mediálního domu TV JOJ z konsolidačního celku skupiny a současně nárůstem poskytnutých úvěrů, které meziročně vzrostly o 34 procent na 2,5 mlilard eur. Důležitým krokem pro skupinu J&T byla také akvizice společnosti Atlantik FT, k níž došlo v průběhu loňského roku. „Cílem této strategické akvizice je další rozvoj služeb pro klienty zejména v oblastech obchodování s cennými papíry, správy aktiv a přípravy nových emisí,“ říká Badida.

V rámci svých konsolidovaných bankovních aktivit, tedy v segmentu Banking, dosáhla skupina J&T zisku 12,8 milionů eur. Banky J&T zahrnuté v tomto segmentu meziročně zvýšily čistý úrokový výnos o 10,8 procent na 47,0 milionů eur. Tento nárůst v sobě odráží zejména oživení úvěrového trhu a růst úrokových marží u nově poskytovaných úvěrů.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah